son dakika haberleri

Avukatlardan Van Gölü Nefesimizdir kampanyasına destek

Adalet Nöbeti için Van’a gelen 23 baro başkanı ve çok sayıda avukat, Büyükşehir Belediyesi’nin başlatmış olduğu ‘Van Gölü Nefesimizdir’ kapmayasına destek vermek için gölde gezinti yaparak, Akdamar Adası’nı ziyaret etti.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Avukatlardan Van Gölü Nefesimizdir kampanyasına destek
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 20.07.2019  13:15:00 eklendi.

Van Büyükşehir Belediyesi’nin başlatmış olduğu Van Gölü Nefesimizdir’ kampanyasına destekler sürüyor. Adalet Nöbeti için Van’a gelen 23 baro başkanı ve çok sayıda avukat,Van Gölü Nefesimizdir’ kapmayasına destek vermek için deniz otobüsüyle gölde bir gezinti yaparak ardından Akdamar Adası’nı ziyaret etti. Avukatlar daha sonra Van Gölü kirliliğine dikkat çekmek için üzerinde “Van Gölü Nefesimizdir” yazılı tişörtlerini giydi.


Avukatları karşılayarak, program boyunca eşlik eden Van Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı Bedia Özgökçe Ertan, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

 


 

‘VAN GÖLÜ BU COĞRAFYANIN EN ÖNEMLİ DEĞERLERİNDEN BİRİ’

Göldeki kirliliğe dikkat çeken Eşbaşkan Özgökçe, “Bu denizin maviliği hiçbir yerde yok. Buranın güzelliği dünyanın hiçbir yerinde yok. Memleketin her bir yeri ayrı bir güzellik. Bizlerin dostluk ve kardeşlik duygularını geliştirmesi için böylesi programlar oldukça önemlidir. Van Gölü Nefesimizdir. Van Gölü bu coğrafyanın en önemli değerlerden biridir. Van Gölü coğrafyanın ve tarihin bize bir armağanıdır. Gölü geleceğe bırakmak için korumalıyız. Van Gölü ciddi bir kirlilik ve tehlike ile karşı karşıya. Buna karşı önlemler almak için sürekli tedbirler ve kalıcı çözümler için çaba harcıyoruz. Van Gölü’nü korumak bizim boynumuzun borcudur. Sizlerin Van Gölü Nefesimizdir demesi bizi onurlandıracaktır. Sizleri ağırladığımız için çok mutluyuz” diye konuştu.


Van Baro Başkanı Zülküf Uçar ise “Van Gölü kirliliğine dikkat çekmek için böyle bir etkinlik düzenledik. Bütün avukatlar olarak Van Gölü Nefesimizdir diyoruz” dedi.


Etkinlikte toplu bir fotoğraf çektiren Özgökçe ve avukatlar, hep birlikte ‘Van Gölü Nefesimizdir’ sloganı attı.


Van |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler