son dakika haberleri

Başkan Takva Federal Kürdistan heyetine brifing verdi

Van Ticaret ve Sanayi Odası (Van TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Takva, VAHATUDER öncülüğünde kente gelen Federal Kürdistan heyetine brifing verdi.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Başkan Takva Federal Kürdistan heyetine brifing verdi
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 20.07.2019  12:54:00 eklendi.

Odada düzenlenen toplantıda Federal Kürdistan heyetine Kürtçe bir sunum yapan Başkan Takva, Van’ın önemli turistik alanları, ekonomik değerleri, sağlık alanları, bu alanlardaki potansiyeli ve kış turizmine dair genel bilgileri aktardı. Konuşmasında Duhok heyetini Van’da görmekten onur duyduğunu ve diğer illerden gelecek turistleri sorunsuz bir şekilde ağırlayacaklarını ifade eden Takva, herkesi Van’a davet etti. 


Duhok heyeti adına konuşan Dındar Mahfodh ise, Van’ın görülmesi ve gezilmesi gereken çok fazla değerinin olduğunu belirterek, Van’a mutlaka tur düzenleyeceklerini ifade etti. Van’da çok iyi ağırlandıklarını da sözlerine ekleyen Mahfodh, emeği geçen herkese teşekkür etti. 

 

 

“BU ZİYARET BİR ÖNCÜ OLACAK”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Takva heyetin Van’a yapmış oldukları ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek bu ziyaretin çok kalabalık kitlelerin Van’a gelmesi adına bir öncü olacağını belirtti. Takva sunumun ardından tekrar ziyaretçilere teşekkür ederek sözü Duhok Turizm Müdürü Dındar Mahfodh’a bıraktı.

 

“VAN’I ÇOK BEĞENDİK”

Van’a gelmeden önce tasarlamış oldukları Van profili ile geldikten sonra görmüş oldukları Van profilinin bambaşka olduğunu belirten Mahfodh Van’ı çok beğendiklerini ve ilerleyen zamanlarda Irak Pazarı olarak Van’ı da tur organizasyonları içerisinde görmek istediklerini belirtti. Van’ın Doğu’nun cazibe merkezi olduğunu belirten Mahfodh Iraklıların buraya yapacakları ziyaretlerden kesinlikle memnun kalacaklarına inandığını vurguladı.


 

Toplantıda kısa bir konuşma yapan Ajans Asya Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Güler de, konukları selamlayarak eylül ayında Van’da yapacakları turizm fuarına davet etti. 


Toplantıya, Bitlis ve Hakkari’deki turizm acentelerinin yetkilileri de katıldı.

 

(ŞEHRİVAN, İHA)


Van |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler