son dakika haberleri

Vanlılar, ‘Van Gölü Haftası’ istiyor

Van Gölü Aktivistleri Derneği tarafından başlatılan Van Gölü Günü ile ilgili anket çalışması sonuçlandı. Ankete katılanlar, gün yerine hafta ifadesinin kullanılmasını talep etti.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Vanlılar, ‘Van Gölü Haftası’ istiyor
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 11.06.2019  18:24:00 eklendi.

Van Gölü havzasının daha da tanınması ve Van Gölü ile ilgili problemlerin daha fazla tartışılması amacıyla Van Gölü Aktivistleri Derneği’nin sosyal medya üzerinden başlattığı anket çalışması tamamlandı. 

Aktivistler, Van Gölü kıyısında, “Van Gölü Günü” adı altında bir veya birkaç günü kapsayan etkinliklerin yapılmasını istiyor. 

Bu çerçevede, sosyal medyada anket çalışması yapıldı ve etkinliklerin hangi ayda yapılmasını istedikleri sorusu soruldu. 

Ankete katılanlar Temmuz ayını işaret ederken, bir de yorumlarında “Van Gölü Günü” yerine “Van Gölü Haftası” ifadesinin kullanılmasını istediler. 

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Van Gölü Aktivistleri Derneği Başkanı Erdoğan Özel, “Yaptığımız ankette sizlerin oylarıyla Temmuz ayı en çok oyu aldı. Talepler daha çok Van Gölü Haftası olması yönünde. Bu konu hakkında, kurumlar nezdinde çalışmalarımız devam edecektir. Sizlerden gelecek her türlü öneriye açığız.” dedi. 


Prestij Haber: M. Selim KURT


Van |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler