son dakika haberleri

Başkan Süer, Van’daki uçaklarda yer bulunamamasını eleştirdi

Van Ticaret Borsası (VANTB) Yönetim Kurulu Başkanı Nayif Süer, Van’da uçaklarda yer bulunamamasından şikayet ederek, alternatif çözümler bulunması gerektiğini söyledi.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Başkan Süer, Van’daki uçaklarda yer bulunamamasını eleştirdi
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 18.01.2019  24:25:00 eklendi.

 Açıklamalarda bulunan VANTB Yönetim Kurulu Başkanı Süer, “Bölgenin en işlek havalimanının Van’da olmasına rağmen ne yazık ki yer bulma konusunda sıkıntı yaşıyoruz. Uçuş hacmi her geçen gün artan, cazibe merkezi konumundaki ilimizde, vatandaşların yer sorunu konusundaki mağduriyetlerinin ek seferlerle giderilmesi lazım. Van’daki uçaklarda yer olmayınca çareyi komşu illerde arıyoruz.

 

Muş, Ağrı ve hatta Batman’a bile giden yolcular var. Kışın zorlu yol koşullarında gitmekte çabası, insanlara hem maddi hem manevi külfet getiriyor. Halbuki alınacak tedbirlerle belli dönemlerde yaşanması aşikar olan problemlerin hallolması mümkün. Yetkililerimizi bu konuda harekete geçmeye davet ediyorum. Bu konuya ilaveten bilet fiyatlarının anormal rakamlara yükseldiği sömestri, yaz tatili, bayram tatili gibi zamanları bahane ederek, müşterilerin istismar edilmemesi gerektiği kanaatindeyim” ifadelerini kullandı. 

 

 


Van |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler