son dakika haberleri

Van Büyükşehir Belediyespor'dan basın açıklaması

Van Büyükşehir Belediyespor Kulüp Başkanı Abdullah Çalım, deplasmanda oynadıkları Erzincanspor maçındaki kaybın kendilerini derinden üzdüğünü ve gerekli tedbirleri alma noktasında harekete geçirdiğini söyledi.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Van Büyükşehir Belediyespor'dan basın açıklaması
Haber Yorumları
  • Ahmet UYSAL 2017-10-17 Başkan öncelikle siz ve ekibinize (başta sayın valimize,genel sekreterimize,gençlik spor il müdürümüze) bu emeklerinden ötürü teşekür ederiz.Lakin elimizde kaliteli bir futbolcu topluluğu varken bunu kullanmayı bilmeyen tabiri caizse hamuru yoğurmayı bilmeyen acemi bir teknik direktöre bu genç ve yeni kurulan takımı emanet etmek geçtiğimiz 8 haftalık periyotta ne kadar acemice bir seçim olduğunu siz değerli kulüp yönetimine ve cefakar vanspor taraftarına sormak lazım.Benim bireysel fikrim ve vanspor kamuoyununda tepkilleri genel anlamıyla teknik direktör ve ekibi üzerinde yoğunlaşmaktadır,ligin boyu daha fazla uzamadam liderle aradaki puan farkı açılmadan ivedilikle taze kan kendini kanıtlamış alt liglerin potansiyelini bilen bir teknik adamla anşlamak takım ve şehrimiz için daha hayırlı olacağı kanatini taşıyorum,böyle bir valininde ilimiz için büyük bir şans olduğu kanatini taşıyorum

    Haber Tarihi : 16.10.2017  15:25:00 eklendi.

 Van Büyükşerir Belediyespor'dan yapılan açıklamada " Van Büyükşehir Belediyespor, yönetimi olarak göreve geldiğimiz 25.03.2016 tarihinden itibaren spor kamuoyunun da hak vereceği şekilde şehirde futbol anlamında çok iyi bir hava yakaladık. 


Geçen süre içersin de ben ve tüm yönetim kurulu üyelerim beraber uyum içersin de geceli gündüzlü yoğun bir mesai harcayarak iyi bir takım oluşturma gayreti gösterdik. Bu hususta yönetim kurulu olarak tam bir uyum içindeyiz ve aynı şevkle çalışmalarımızı yürütmekteyiz.


Biz bu yıl yeni bir takım kurmaya, yeni bir yapılanmaya yöneldik ve bunu yaparken de vasat bir takım kurgusundan bahsetmedik. Tam aksine büyüklerimizin bize verdiği yetkiye dayanarak hedefi olan bir takım kurmaya çalıştığımızı da açık açık kamuoyuyla paylaştık.Takımımızın şu ana dek oynadığı maçlarda aldığı sonuçlardan çok ortaya koyduğu performans da tüm kamuoyunca kabul edileceği gibi son yıllarda kurulan kadrolar içerisindeki en iyi kadro olduğudur.


Gerçek şudur ki gelinen noktada kurduğumuz takımın kalitesi tüm spor kamuoyunda özellikle 3. Lig’lerde tartışılmaz bir kadro kalitesine sahip olduğu ortadadır.Bununla beraber 3. Lig’lerde mücadele eden 54 takım içersin de hedefe oynayan ve bize oranla çok daha yüksek maliyetlerle kadrolar oluşturan çok sayıda takımın aynı gurupta bir araya gelmesi kaçınılamaz bir gerçektir. 


Dolayısıyla zorlu grubumuzda her takım bir galibiyetle bir haftada 3-4 basamak yukarı çıkabildiği gibi aynı şeklide geriye de düşebiliyor. En son deplasmanda oynadığımız Erzincanspor maçındaki kayıp bizleri derinden üzmüş ve gerekli tedbirleri alma noktasında harekete geçirmiş olmakla beraber, bu maçla herşeyin bitmediği ve zorlu bir deplasmanda alınan mağlubiyetin zaman zaman olabileceği gerçeğidir.


Kentimizin yegane profesyonel takımı olan Van Büyükşehir Belediyespor kadrosuna uzun lig maratonunda güvenimiz tamdır.Takımımızın ilerleyen haftalarda daha iyi sonuçları elde ederek hak ettiği yeri bulacağına inancımız tamdır. Bütün bunlarla beraber yönetim kurulumuzun da yekvücut olarak varsa eksiklikler üzerinde de çalışarak bunları aşacağımıza inanıyoruz. 


Tüm taraftarlarımızın ve spor kamuoyunun, spor adamlarımızın dahası Büyükşehir Belediye Vansporla ilgili söyleyeceği ve düşünceleri olan herkesi asıl görmek istediğimiz yerde yani olmaları gereken tribünlerde yerlerini alarak takımı desteklemeye davet ediyoruz. " şeklinde konuştu


Van |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler