son dakika haberleri

Van Valiliğinden Cumhuriyet caddesi açıklaması

Van’ın en işlek caddesi olan Cumhuriyet Caddesinin akşam saatlerinde trafiğe kapatılmasının ardından vatandaştan gelen şikayetle üzerine Van Valiliği yazılı bir açıklama yaptı.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Van Valiliğinden Cumhuriyet caddesi açıklaması
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 16.05.2019  13:37:00 eklendi.

 Van Valiliğinden yapılan açıklamada "Van Büyükşehir Belediyesi (UKOME) tarafından 10.05.2019 tarihinde Cumhuriyet Caddesinin Ramazan ayı dolayısıyla 20.00-03.00 saatleri arasında trafiğe kapatılması kararı alınmıştır. Bu kararın alınması ve uygulanması tamamen büyükşehir belediyesi yetkisi ve insiyatifindedir. Kararın alınması ve uygulanmasında Valiliğimizin hiçbir ilişkisi yoktur. .Açıklamada " Van Büyükşehir Belediye Başkanı Bedia ÖZGÖKÇE ERTAN Başkanlığında yapılan Ulaşım ve Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısında, İpekyolu sınırları içerisinde bulunan Cumhuriyet Caddesi 06 Mayıs 03 Haziran 2019 tarihleri arası trafiğe kapatılma kararı alındı.


 Saat 20.00-03.00 saatleri arası  trafiğe kapatılan ve bu saatlerde seyyar satıcılara satış yapma izni verilmesinin mevzuata uygun olmadığı gibi, kaldırım işgallerine ve Cumhuriyet Caddesi üzerinde ticari faaliyette bulunan vergi mükellefi esnafın haklı şikayetlerine neden oldu.


Bu kararı alan ve uygulayan Van Büyükşehir Belediyesidir. Bu karla ilgili olarak Valiliğimizin herhangi bir tasarrufu olmamıştır.


Kararın uygulanması sonrası, vergi mükellefi olan esnafımızın mağdur edilmemesi için Cumhuriyet Caddesi üzerinde seyyar satıcıların faaliyette bulunmasına müsaade edilmemesi, belediye zabıtası tarafından tedbir alınması için Büyükşehir Belediyesine ayrıca yazı yazılmıştır." denildi.


En Çok Okunanlar |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler