son dakika haberleri

VAN TSO Başkanı Takva'dan 10 Ocak Mesajı

Van Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Takva, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
VAN TSO Başkanı Takva'dan 10 Ocak Mesajı
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 09.01.2017  13:41:00 eklendi.

Takva, mesajında iletişimin en güçlü kanallarından olan basının, toplumun gerçekleri öğrenmesi ve düşüncelerini duyurmasının etkili bir aracı olduğunu belirtti.


Bu yönüyle kamusal görev yapan basının, insanların yaşadığı yer ve sorunlarıyla ilgili düşüncelerini duyurarak kamuoyu oluşturulmasına katkıda bulunduğuna dikkati çeken Takva, şöyle devam etti:


"Toplumların aydınlanmasında, reaksiyon göstermesinde önemli bir rol üstlenen basın, internet medyası ve sosyal medya ile yelpazesini genişletmiş, tek yönlü bilgi paylaşımından, çift taraflı ve eş zamanlı bilgi paylaşımına ulaşmıştır. İnsan, çevresinde ve dünyada olup bitenleri öğrenmek, öğrendiklerini veya düşündüklerini başkalarına duyurmak ihtiyacındadır. Bu ihtiyaç az veya çok her insanın doğasında vardır. Bu ihtiyacın giderilmesi için 'basın' şemsiyesi altında toplanan her bir unsurun vazgeçilemeyecek önemli görevleri vardır.


Toplumun gerçekleri öğrenmesinde ve sesini duyurmasında önemli rol oynayan basın, bireyin haber alma hakkını sağlayan ve toplumdan gelen istekleri yansıtarak, kamuoyu oluşturulmasına aracılık yapan, aynı zamanda düşünce ve ifade özgürlüğünün de en etkili araçlarından biridir.Doğru, ilkeli ve objektif görev anlayışıyla, her türlü sıkıntı ve zorluğa karşı büyük bir özveriyle mesleklerini icra eden Gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutlar, sağlık ve başarılar dilerim."


Van |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler