son dakika haberleri

Van TSO’da KOBİGEL-KOBİ Gelişim Destek Programı tanıtımı

Van Ticaret ve Sanayi Odası ve KOSGEB İL Müdürlüğü tarafından KOBİGEL-KOBİ GELİŞİM Destek Programı tanıtımı yapıldı.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Van TSO’da KOBİGEL-KOBİ Gelişim Destek Programı tanıtımı
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 22.05.2018  15:05:00 eklendi.

 

Van Ticaret ve Sanayi Odası Miyazaki Salonu’nda yapılan tanıtım toplantısına Van TSO Yönetim Kurulu Başkan Vekili Faruk Biner, Fevzi Çeliktaş, KOSGEB İl Müdür Vekili Cevat Kaya, Müdür Yardımcısı Abdulhadi Arvas, VATBO Başkan Yardımcısı Turgay Özbek, OSB Başkan Yardımcısı Yaşar Şen, imalat sektör temsilcileri ve KOBİ sahipleri katıldı.


Van TSO Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Biner, KOBİGEL –KOBİ GELİŞİM Destek Programının KOBİ’lere rekabetçi bir ortam oluşturduğunu belirterek “Üyelerimiz olan KOBİ’lerin gelişimine büyük katkı sunacak destekler çok önemlidir. Bu desteklerden faydalanmak için üyelerimizi bilgilendiriyoruz. KOSGEB İl Müdürlüğü her türlü lojistik hizmeti veriyor. Ayrıca Van TSO olarak bizde üzerimize düşen desteği sağlıyoruz. Destek Programının geçmiş yıllardaki performansına baktığımızda önemli sonuçlar karşımıza çıkıyor. KOBİGEL Destek Programı Kapsamında; 2016-2017 Yıllarında 14 İşletmeye Destek Verilmiştir Bu İşletmelere 888.001,29 TL Hibe Desteği 2.200.036,38 TL Kredi Desteği Olmak Üzere


Toplam 3.088.037,67 TL Destek Sağlanmıştır.KOBİGEL 2017-1 Çağrısına İse; İlimizden 33 İşletme Başvurmuş, Bunlardan 16’sı Desteklenmeye Hak Kazanmıştır. Proje Süreçleri Bittiğinde Bu İşletmelere; 3.088.172,40 TL Kredi, 222.240,00 TL Hibe Olmak Üzere Toplam 5.804.752,40 TL Destek Ödemesi Yapılmış Olacaktır. Görüldüğü üzere imalat sanayinde faaliyet gösteren işletmeler için büyük fırsatlar sunan bir destek programı” dır dedi.


KOSGEB İl Müdür Vekili Cevat Kaya ise Türkiye genelinde başarılı projelerin destekleneceği program da Van’dan güzel projeler çıkmasını bekliyoruz. Van KOSGEB İl Müdürlüğü olarak KOBİ’lerimize her türlü desteği vermek üzere bekliyoruz şeklinde konuştu.


KOSGEB Uzmanları Sema Yaşar ve Mehmet Ali Arvas KOBİGEL-KOBİ GELİŞİM DESTEK PROGRAMI hakkında katılımcılara detaylı bilgiler verdiler.


Projelerin 1 milyon TL’ye kadar destek verilen KOBİGEL Destek Programında 300 bin Hibe, 700 bin faizsiz ve proje bitiminden 1 yıl sonra ödemeler başlayacak. Van İli için desteklenecek sektörler Gıda ürünlerinin imalatı, Diğer metalik olmayan mineral ürünlerin imalatı, Makine ve teçhizat hariç,Fabrikasyon metal ürünleri imalatı, Kauçuk ve plastik ürünlerin imalatı ve Giyim eşyalarının imalatı


Siyaset |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler