son dakika haberleri

Van Ticaret Borsasından yeni bir hizmet daha

Türkay Özbek; Toprak, Bitki ve Sulama Suyu Analiz Labortuvarına entegre bir yapı olan hububat, et, süt ürünleri ve gıda analiz laboratuvarını yerinde gezerek, klasik yöntem buğday analiz cihazları hakkında bilgi edindiler.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Van Ticaret Borsasından yeni bir hizmet daha
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 22.01.2018  12:12:00 eklendi.

 Van Ticaret Borsası ( VANTB) Meclis Başkanı Nayif Süer ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Türkay Özbek; Toprak, Bitki ve Sulama Suyu Analiz Labortuvarına entegre bir yapı olan hububat, et, süt ürünleri ve gıda analiz laboratuvarını yerinde gezerek, klasik yöntem buğday analiz cihazları hakkında bilgi edindiler. 

 


Laboratuvar değirmeninde farklı çiftçilerden alınan buğday numunelerinin öğütülerek un ve kepeğin birbirinden ayrılmasını uygulamalı olarak gören Nayif Süer ve Türkay Özbek, görevlilerden bilgiler aldı. VANTB Meclis Başkanı Nayif Süer, incelemelerin ardından yaptığı açıklamada,Van Ticaret Borsası olarak amacımız, çiftçimizin elde ettiği ürünün analizini yapıp kalitesini belirlemek ve ürünün hak ettiği fiyata alıcısını bulmaktır. Bu amaçla kurduğumuz ve son aşamasına geldiğimiz, çok kısa süre sonra hizmete açacağımız hububat, et, süt ürünleri ve gıda analiz laboratuvarımızı Van halkına armağan etmenin mutluluğunu ve heyecanını yaşıyoruz. Deneyimli ve alanına hakim personellerimizin üstün gayretleri, son teknoloji ile üretilen cihazlarımız ile çağın gereksinimlerine uygun ortamımızda analizlerimiz, büyük bir titizlikle yapılacaktır. Van Ticaret Borsası olarak yenilikçi proje ve çalışmalarımız devam edecek. Laboratuvarımızın ilimize ve bölgemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.


Van |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler