son dakika haberleri

Van SGK İl Müdürü Göksoy’dan ‘prim ödemeleri’ açıklaması

Van Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Abidin Göksoy, 2017 yılı Kasım ayına ilişkin bazı primlerin ödeme sürelerine ilişkin bir açıklama yayınladı.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Van SGK İl Müdürü Göksoy’dan ‘prim ödemeleri’ açıklaması
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 18.12.2017  11:15:00 eklendi.

Yazılı bir açıklama yayınlayan Abidin Göksoy, Sosyal Sigorta İşlemleri Yönetmeliğine 5 Aralık 2017 tarihli ve 30261 sayılı Resmî Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren yönetmelikle “2017 yılı Kasım ayına ilişkin bazı primlerin ödenme süresi” başlıklı geçici 34’üncü madde eklendiğini hatırlattı.


Göksoy, “Söz konusu madde ile ‘ayın 1’i ile 30’u arasındaki çalışmaları karşılığı ücret alan sigortalıların, 2017 yılı Kasım ayına ilişkin sigorta primleri ile ertelenen 2017 yılı Şubat ayına ilişkin sigorta primleri en geç 26 Aralık 2017 tarihinde kuruma ödenir’ hükmü getirilmiştir. Buna göre, işverenlerimizin sigorta prim teşvik ve desteklerinden yararlanmaya devam edebilmeleri, süresinde ödenmeyen primler nedeniyle gecikme cezası ve gecikme zammına maruz kalmamaları açısından 2017 yılı Kasım ayına ilişkin sigorta primleri ile ertelenen 2017 yılı Şubat ayına ilişkin sigorta primlerini en geç 26 Aralık 2017 tarihine kadar ödemeleri önem arz etmektedir. Diğer taraftan, borçları çeşitli kanunlar uyarınca taksitlendirilen işverenlerimizin taksit son ödeme tarihlerinde herhangi bir değişiklik bulunmamakta olup, ödemelerin ödeme planlarındaki tarihler baz alınarak yapılması gerekmektedir” dedi.


Van |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler