son dakika haberleri

Van Saadet Partisi İl Başkanlığından Van’daki mevcut vaka durumunu sordu

Saadet Partisi Van İl Başkanlığı son günlerde, Van genelinde artan Corona virüs vaka sayılarıyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Van Saadet Partisi İl Başkanlığından Van’daki mevcut vaka durumunu sordu
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 07.08.2020  11:31:00 eklendi.

Saadet Partisi Van İl Başkanlığından yapılan açıklamada " Saadet Partisi Van İl Başkanlığı olarak Corona virüs salgının başladığı ilk günden itibaren bugüne kadar Van genelinde salgının boyutunu yakinen takip etmekteyiz. Tedbirlerin yoğun olarak alındığı 1 Haziran öncesi dönemde bile ne yazık ki kurallara uyulmadığı için bazı mahallelerde çok yoğun Corona virüs vakaları ortaya çıktı. 1 Haziran sonrası başlayan kısmi normalleşmeyle birlikte salgın Van genelinde hızla yayılmaya başladı bugün geldiğimiz noktada ilimizde ki Pandemi Hastaneleriyle birlikte Van Bölge Eğitim Araştırma Hastanesi ve Van YYÜ Dursun Odabaşı Araştırma Hastanesinin de dolduğunu görüyoruz. Bir çok Corona virüs hastasının hastanede yatması gerektiği halde yatak olmadığından dolayı evlerine gönderildiği haberini almaktayız. Salgın nedeniyle hastanelerde bir çok ameliyatın ertelendiğini bir çok hastanın mağdur olduğunu biliyoruz.

 

 

Corona virüs salgının her geçen gün artması nedeniyle Saadet Partisi Van İl Başkanlığı olarak aşağıdaki soruları il Hıfzısıhha kuruluna sormak istiyoruz.

1- Corona virüs şüphelisi olan tüm hastalara test yapılmakta mıdır?

2- İl genelinde halihazırda toplam kaç pozitif vaka vardır bu hastaların kaçı evlerinde kaçı hastanelerde tedavi görmektedir?

3- Pozitif vakaların içinde hastaneye yatması gerektiği halde hastanelerde yer olmadığı için eve gönderilen hasta sayısı kaçtır?

4-Van genelinde diğer sağlık hizmetleri ne kadar verilmektedir.

5-Corona virüs salgınının kontrolden çıkmış durumda olduğu ve sağlık hizmetlerinin neredeyse çökme noktasına geldiği ilimizde ek poliklinikler açılması ve ilave olarak Sahra Hastanesi yapılması söz konusu mudur?

Saadet Partisi Van İl Başkanlığı olarak Van genelinde sağlık hizmetlerinin aksamadan devam ettirilmesi için gerekli tedbirlerin biran evvel alınmasını yetkililerden talep ediyoruz.


En Çok Okunanlar |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler