son dakika haberleri

Van Gölü için aktiviteler sürüyor

Vangölü Aktivistleri Derneği üyeleri Van Gölü’ne ve Van doğasına dikkat çekmek için etkinliklerini sürdürüyor.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Van Gölü için aktiviteler sürüyor
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 22.10.2020  09:54:00 eklendi.

 Van Gölü havzasını oluşturan Van ve Bitlis’te faaliyet yürüten Vangölü Aktivistleri, şimdiye kadar Van Gölü’ne dikkat çekmek için dağ tırmanışları, yürüyüşler, bisiklet sürüşleri, Türkiye bisiklet turu, Van-Ankara bisiklet turu, panel, toplantı, balık festivali gibi birçok etkinliğe imza attı.


 


BÖLGEDE İLK


 


Aktivistler bu kez de bölgede ilk kez yapılan dağ bisikleti etkinliğini gerçekleştirdi.

Muradiye ilçesindeki Esrük Dağı’na tırmanan 25 kişilik bisikletli grup, bisikletlerini 3000 rakımdan Van Gölü’nün eşsiz manzarası eşliğinde patika yoldan aşağı doğru sürdü.


 


IZGARA PLANLI ŞEHİR


 


Aktivistler, toprak altında kalan Anadolu'nun ilk ızgara planlı şehirlerinden biri olan Erciş Zernaki Tepe'de de bir etkinlik gerçekleştirdi.

Öte yandan dernek tarafından, geçen hafta "Van'ın Gelecek Turizm Vizyonu" konulu konferans için Van’a gelen Jolly Turizm onursal başkanı Sinan Vardar’a, üzerinde "Van Gölü Kirlenmesin Mavi Kalsın" yazılı tişört hediye edildi.


 


ETKİNLİKLERİN AMACI


 


Son yapılan etkinliklerin amacına ilişkin bilgi veren Vangölü Aktivistleri Derneği Başkanı Erdoğan Özel, şunları söyledi:

“Amacımız bölgemizin spor aktiviteleri olarak oldukça zengin olduğuna dikkat çekmek, gençlerimizi bu zengin spora özendirmek ve tanıtıma katkı sunarak bölgesel kalkınmada rol almak. Tarihimizi, doğamızı, kültürümüzü ve tüm zenginliklerimizi sahiplenmek, tanımak ve tanıtmak için çalışmalarımız devam ediyor. Bu etkinliklerimizde bize destek veren DAKA’ya, Gezginler Grubu’na ve Van Genç Girişimciler Kurulu’na çok teşekkür ediyoruz.”


Prestij Haber: Adil HARMANCI


Van |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler