son dakika haberleri

Van Gölü Havzası’nda mega turizm projeleri gerçekleştirilecek

Van Valisi Murat Zorluoğlu başkanlığında Van Gölü Havzası’nda turizme kazandırılması ve gelecek yıllarda bölgeye daha çok turist çekilmesini sağlamak üzere yapılması gerekenler ve mevcut durum analizi gerçekleştirilen toplantıda masaya yatırıldı.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Van Gölü Havzası’nda mega turizm projeleri gerçekleştirilecek
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 26.09.2018  00:02:00 eklendi.

 Valilik Ali Paşa Toplantı Salonunda mülki amirler ile yerel yönetimler, turizmle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının yanında sektör temsilcilerinin de katıldığı toplantı açılışında konuşan Vali Zorluoğlu, daha önce hazırlık toplantıları yapılan ‘Van Gölü Havzası Turizm İlişkili Toplantıları’nın 3.’sünü gerçekleştireceklerini söyledi.

 

Van turizminin geleceğini çok parlak gördüğünü dile getiren Vali Zorluoğlu, ilk olarak bölgede turizm konusunda geçmişten günümüze yapılanları dinleyeceklerini, devamında fikir alışverişi ve beyin fırtınası yaparak ortaya konacak yeni ve cazip projeleri Kültür ve Turizm Bakanlığına sunacaklarını belirtti. Vali Zorluoğlu, Van’ın mega turizm projeleri gerçekleştirilecek bölgelerden bir tanesi olarak ilan edildiğini de açıkladı. 

 

Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Halil İbrahim Güray’ın; Van’ın coğrafi, tarihi ve kültürel değerlerini, turizm geçmişini, kentin turizm anlamındaki zayıf ve güçlü yönlerini anlattığı sunumuyla süren toplantıda, turizm faaliyetlerine ivme kazandıracak yeni öneriler de sıralandı. 
 

Hazırlanan sunumun Van’daki durumu tüm yönleriyle yansıttığını ve önerilerin mutlaka altının doldurulması gerektiğini kaydeden Vali Zorluoğlu, emeği geçenlere teşekkür ederek, toplantıya katılanlara görüş, öneri ve taleplerini iletmek üzere söz hakkı verdi. 

 

Dönemler halinde tekrarlanması kararının alınmasıyla sona eren toplantıya, Vali Murat Zorluoğlu’nun yanı sıra ilçe kaymakamları, belediye başkanları, DAKA yöneticileri ve sektör temsilcileri katıldı. 


Van |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler