son dakika haberleri

Van depreminde hayatını kaybedenler için anma programı

Bitlis Eren Üniversitesi (BEÜ) Adilcevaz Meslek Yüksekokulunda, Van ve Erciş depremlerinin 8’nci yılı münasebetiyle anma programı düzenlendi.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Van depreminde hayatını kaybedenler için anma programı
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 28.10.2019  14:02:00 eklendi.

Depremde hayatını kaybeden vatandaşları anarak programın açılış konuşmasını yapan BEÜ Öğretim Görevlisi Ö. Tekin Yüzer, Van'da 23 Ekim 2011'de merkez üssü Tabanlı Mahallesi olan 7.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Bu depremin vurduğu Van ve Erciş ilçesinde yaklaşık 600 kişi yaşamını yitirirken, binlerce kişi de yaralandı” dedi.


Depremin Türkiye’de kaçınılmaz olduğunu anlatan Yüzer, depreme her an hazırlıklı olunması gerektiğini ifade etti. Türkiye Dağcılık Federasyonu Antrenörü Hakkı Oğur ise, deprem öncesi binaların iç-dış güvenlikleri ve alınması gereken önlemler, deprem anında ne yapılacağı, deprem sonrası ve deprem anındaki ilkyardım konuları hakkında bilgi verdi. “Bizim bu depremleri hiçbir zaman unutmamamız, bir daha aynı sıkıntıları yaşamamız gerekiyor” diyen Oğur, 8 yıl önce yaşanan acının yıldönümünde hayatını kaybedenlere rahmet dileyerek konuşmasını sonlandırdı.


Bölge Haberleri |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler