son dakika haberleri

Van Büyükşehir Belediyesi'nin çiftçilere desteği sürüyor

Van Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, çiftçilere destek için kırsal mahallerde hayvan muayenesi yapıp, vatandaşları bulaşıcı hastalıklara karşı bilgilendiriyor.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Van Büyükşehir Belediyesi'nin çiftçilere desteği sürüyor
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 08.08.2019  15:28:00 eklendi.

Van Büyükşehir Belediyesi, kırsal kalkınmayı desteklemek, hayvansal ve bitkisel üretimi geliştirmek, kente göçü önlemek, bölge ve ülke ekonomisine katkı sunmak amacıyla tarımsal hizmetlerde çalışmalarını sürdürüyor. Çalışmalar kapsamında Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’na bağlı Bitkisel Hayvansal Üretime ve Geliştirme Şube Müdürlüğü ekipleri, Çatak’ın Karşıyaka Mahallesi’nde çiftçilerle bir araya geldi.


Büyükbaş ve küçükbaş hayvan besleme, aşı ve hijyen konusunda vatandaşa bilgi veren veterinerler, brusella, şap, şarbon, mastitis, entero, iç parazitler, uyuz, theileriosis, sarılık ve çiçek hastalıklarından korunma yöntemlerini anlattı.


Sürülerini muayene eden veterinerler, hastalık şüphesi bulunanlara ilaç yazdı. Verilen hizmetten duydukları memnuniyeti dile getiren çiftçiler ise Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

 


Çatak |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler