son dakika haberleri

Van Büyükşehir Belediyesi yol çizgisi çalışmaları başlattı

Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı’na bağlı Trafik Şube Müdürlüğü, kent genelinde yol çizgi çalışmasına başladı.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Van Büyükşehir Belediyesi yol çizgisi çalışmaları başlattı
Haber Yorumları
  • SMAÇ 2019-06-26 İlimizde Trafik sorunu kangren olmuş bir yara gibi gündemini korurken,yol çizgi çalışması'nın başlatılması dostlar alış verişte görsün! anlamı taşımaktadır..Çarşı içi'nin ara sokakları pislikten ve de seyyar satıcılardan geçilmezken,parkların bakımı ve rutin temizlikleri yapılmazken,halkın dinleneceği yeni park yapımları düşünülmezken,İkinisan Caddesi'nde boydan boya hiç bir dinlenme parkı olmazken,İpekyolu Caddesi'nin kaldırımları bir harabeyi andırırken ve bu Cadde'nin Van'ımıza ve Büyükşehire yakışır bir cadde olmadığı ortada iken VS..Yol çizgi çalışması yapılması gülünçtür!...Büyükşehir statüsüne uygun olarak çalışmak esastır...Van'ımızın Büyükşehir olup olmadığını görmek ve bir vatandaş olarak inanmak istiyoruz

    Haber Tarihi : 26.06.2019  14:45:00 eklendi.

Van Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı’na bağlı Trafik Şube  Müdürlüğü, yaya ve araç güvenliği için yol çizgi çalışmalarına başladı. 


Van ve ilçelerinde başlatılan çalışma sezon bitimine kadar devam edecek. Ekipler, yol çizgilerinin yanı sıra İçişleri Bakanlığı’nın 2019 yılını ‘Yaya Öncelikli Trafik Yılı’ ilan etmesinin ardından kent merkezinde başlattığı ‘Önce Yaya’ çalışmasını da sürdürüyor.


Yaya güvenliğini  sağlamak amacıyla trafiğin yoğun olduğu caddelerde yazılan yazılar görsellerle destekleniyor. Büyükşehir Belediyesi, yaya ve araç güvenliğinin sağlanması amacıyla yol  çizgi çalışmalarını ihtiyaç duyulan her ilçe ve mahallede sürdürecek.

 

 


Van |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler