son dakika haberleri

Van Büyükşehir Belediyesi, 'Abalı Kayak Merkezini' kışa hazırlıyor

Van'ın Gevaş İlçesi'nde bulunan Abalı Kayak Merkezi Van Büyükşehir Belediyesi tarafından onarılıp, sezon turizmi için hazırlanıyor.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Van Büyükşehir Belediyesi, 'Abalı Kayak Merkezini' kışa hazırlıyor
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 13.11.2017  15:21:00 eklendi.

PKK'lılar tarafından 14 Ağustos 2015 yılında kundaklanan ve 2016 yılından itibaren yarım kapasiteyle çalışan Gevaş'taki Abalı Kayak Merkezinde Van Büyükşehir Belediyesi tarafından bakım ve onarım çalışması başlatıldı.

 

Kayak merkezine giden yollar genişletilirken 11 bin metrekarelik 2 otopark ise sıcak asfaltla kaplanarak yol çizgileri de çekildi. Fen İşleri Daire Başkanlığına bağlı teknik ekipler tarafından da tesislerdeki telesiyej, teleferik ve kayak alanlarının onarım çalışmaları sürüyor. 


Abalı kayak merkezinin kış turizmine hazır hale getirmek için süratle çalıştıklarını belirten Fen İşleri Daire Başkanı Yalım Eryiğit,"Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sayın Murat Zorluoğlu talimatlarıyla çalışmalara başladık. Çalışmalar tamamlandığında tesis yüzde yüz kapasiteyle çalışacak. Şu anda tesislerdeki telesiyej, teleferik ve kayak alanlarının onarımı yapılıyor. Amacımız kar yağmadan önce işlerimizi tamamlayarak Van turizmi için büyük önem taşıyan kayak tesislerini halkın hizmetine sunmak" şeklinde konuştu.

 

 

 

 

 

 


Gevaş |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler