son dakika haberleri

Van AGD, Mart Ayı Divan Toplantısını gerçekleştirdi

Anadolu Gençlik Derneği Van Şubesinin yönetim, ilçe, mahalle teşkilatları ve dernek üyelerinin yoğun katılım gösterdiği divanda, derneğin çalışmaları ve ilçelerin faaliyet raporları ele alındı.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Van AGD, Mart Ayı Divan Toplantısını gerçekleştirdi
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 12.03.2018  16:03:00 eklendi.

 Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından konuşan Anadolu Gençlik Derneği Van Şube Başkanı Yusuf AYDIN “Sahabe efendilerimiz Mekke’den, Medine’den kalkıp dünyanın dört bir tarafına İslam’ı tebliğ etmek için dağıldılar.

 

 

Ulaştıkları beldelerde günümüz değimiyle İslam’ın şubelerini hayata geçirerek toplumsal faaliyetleri başlattılar. Bu sistemi kendisine model olarak gören Milli Görüş camiası, bu uğurda her türlü çalışmayı yapmaya devam ediyor. Van’da bu şubelerden birisidir” dedi.


Konuşmasının devamında ise Bizlerin görevi peygamberlerin yaptığı gibi tebliğ görevini yapmaktır. İyiyi, doğruyu, faydalı ve güzel olanı anlatmakla mükellefiz. Bunların hepsini kapsayan Hakk’ı anlatmakla yükümlüyüz. Bizim üzerimize düşeni yaptıktan sonra karşıdaki ister uyar, ister uymaz gerisi Allah’ın takdiridir. Sonuç olumlu veya olumsuz hiç fark etmez, Allah bunun karşılığını bize verecektir” diye konuştu.


Toplantıya katılan Şuurlu Öğretmenler (ÖĞ-DER) Genel Başkanı Hamdi Sürücü de Türkiye'deki eğitim sistemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Sürücü, Türkiye'deki eğitim sisteminin yönünün Batı'ya baktığını belirterek, "Paris'e ve Londra'ya bakan bir eğitim sistemiyle biz neyi değiştirirsek değiştirelim sonuç aynı çıkar." dedi.


Sürücü, "Maarif bir milletin geçmişi ile geleceğini birbirine bağlamaktır. Maarif bir milletin geleceğine doğru inşa etmenin yoludur. Eğer maarif doğru bir çizgideyse geleceği doğru inşa etmek mümkündür. Eğer maarif doğru bir çizgide değilse ve eğri gidiyorsa istikametini iyi belirlememişse o zaman milletin geleceği istikameti belirlenmemiş bir yola doğru gidiyor demektir. Yani bir yerde 'rotası belli olmayan gemiye rüzgârın bir faydası yok' denir. Rüzgâr onu alır götürür bir yere eğer hedefi, rotası belli değilse rüzgârın gücüne göre gider. O zaman maarifte de eğer rota, yön belli değilse yön iyi belirlenmemişse ne kadar iyi işler yaparsanız yapın sonuç iyi çıkmayacaktır, rastgele çıkacaktır." ifadelerini kullandı.


Programa konuşmacı olarak katılan Milli Gazete Yazarı İbrahim Veli’nin “Var Olanı Yar Kılmak” adlı sunumunu gerçekleştirdi.


Veli; “Ortak geçmişten ortak geleceğe” gidilen yolda insanlık bizi bekliyor, İnsanlığın ekonomik ve sosyal olarak baskı altına alındığı bir dönemde, heyecan uyandıracak aktör olmak isteyenler bilmelidir ki; çalkantılı zamanlarda en büyük tehlike kargaşanın kendisi değil, dünün mantığı ile hareket etmektir dedi. Buna son vermenin yolu; “akıl teri” ile “alın teri” dökenlerini buluşturmaktır. Bu yolun rotası ise; “ Erbakan Hoca’nın bıraktığı manevi mirasına yeterince sahip olma azim, irade ve kapasitesini göstermektir, şeklinde konuştu.


Divan toplantısı, toplantıya katılan komisyon, ilçe ve mahalle başkanlarının aylık çalışma ve faaliyetler hakkında hazırladıkları raporları sunmasının ardından son buldu.

 

 

 


Van |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler