son dakika haberleri

Van’da belediye otobüsleri dezenfekte ediliyor

Van’da günlük 50 bin kişinin kullandığı Büyükşehir Belediyesine ait yolcu otobüsleri, salgın hastalıklara karşı dezenfekte ediliyor.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Van’da belediye otobüsleri dezenfekte ediliyor
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 19.01.2018  14:09:00 eklendi.

 Van’da toplu taşımada Belvan Kart’a geçilmesi ve yapılan yeniliklerle ulaşıma kalite getiren Büyükşehir Belediyesi, bu alandaki hizmetlerine bir yenisini daha ekledi.

 

Çalışmalar kapsamında havaların soğumasıyla birlikte salgın hastalıklara neden olan virüslerin yayılmasını önlemek amacıyla otobüslerde hijyen çalışmaları yapılıyor. Otobüsler her gün temizlik ekipleri tarafından vakumlu süpürgelerle kaba pisliklerden arındırıldıktan sonra yolcu koltukları, koltukların arka-alt kısımları, düğmeler, direksiyon, cam kenarları, lastikler, şoför paravanı, yolcu tutamakları da büyük bir titizlikle temizleniyor. Genel temizliğin yanı sıra araçlarda belli aralıklarla gribal enfeksiyonlara karşı da özel ilaçlarla dezenfekte işlemi gerçekleştiriliyor.

 

Vatandaşların sağlıklı ve temiz bir ortamda seyahat etmelerini sağlamak amacıyla otobüsleri her gece dip köşe temizlendiklerini söyleyen Ulaşım Daire Başkanı Kemal Mescioğlu, “Mevsimsel olarak ortaya çıkan bulaşıcı hastalıkları önlemek amacıyla da otobüslerin içleri belirli aralıklarla hastanelerde kullanılan özel temizlik malzemeleriyle dezenfekte ediliyor. Böylece toplu taşım araçları kapalı mekanlarda hızla üreyen virüslerden arındırılmış oluyor. Amacımız vatandaşlarımızın daha kaliteli ve sağlıklı seyahat etmesini sağlamaktır” dedi.

 


Van |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler