son dakika haberleri

Van’da 3D Modelleme ve Hızlı Prototipleme eğitimi

Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) tarafından desteklenen, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Van İl Müdürlüğünce hazırlanan 3D Modelleme ve Hızlı Prototipleme eğitimi başladı.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Van’da 3D Modelleme ve Hızlı Prototipleme eğitimi
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 22.03.2018  14:32:00 eklendi.

 Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı Teknik Destek Programı kapsamında özel yetenekli öğrenciler ve öğretmenleri için “3D Modelleme ve Hızlı Prototipleme” eğitimi çerçevesinde 32 öğrenci, 2 gün boyunca uygulamalı eğitim görecek.

 

Van Bilim ve Sanat Merkezinde verilen uygulamalı eğitimlerle ilgili bilgi veren Proje Koordinatörü Betül Duran İnci, teknolojinin kendisini sürekli yenileyerek geliştiğini belirterek, “Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü olarak, teknolojik gelişmeleri ülkemizde yaygınlaştırmak için bu teknoloji eğitimlerinin verilmesini çok önemli buluyoruz. Teknoloji, sürekli kendini yenileyerek gelişmektedir. Ülkemizin geleceği için eğitim kurumları da bu gelişmeleri takip etmeli ve kendilerini yenilemeleri gerekmektedir. Birkaç yıl öncesine kadar büyük şirketlerin bünyesinde olan 3 boyutlu printer teknolojisi artık okul, ev ve ofislerde kullanılmaktadır” dedi. 

 

Gelecekte 3 boyutlu printerların bedenimizden ulaşım araçlarına, hatta kullandığımız günlük eşyalara kadar hayatın birçok alanına şekil vereceğini ifade eden Proje Koordinatörü Mehmet Aziz Şahin ise, “3D yazıcılarla hem evde, hem okulda çocukların yeteneklerini geliştirmesine olanak tanımakta, kişisel, zihinsel ve mesleki gelişimi açısından da son derece önem arz etmekte ve geleceğin tasarımcılarına destek olmaktadır. Gelecekte 3 boyutlu printerlar bedenimizden ulaşım araçlarına, hatta kullandığımız günlük eşyalara kadar hayatın birçok alanına şekil verebilecekler. Bu gelişen teknoloji karsısında bizde bu eğitimlerle yerimizi almalıyız” diye konuştu. 
 

Eğitim, alanında uzman akademisyen Yrd. Doç. Melih Kuncan tarafında atölye çalışmaları şeklinde veriliyor. 

 


Van |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler