son dakika haberleri

Van’lı iş insanı ve Turizmci Hasan Aydinç Pandemi sürecini ve iş dünyasını değerlendi

Van’ın tanınmış simalarından İş insanı ve Turizmci Hasan Aydinç ile Pandemi Sürecinde yaşananları ve iş dünyası ile ilgili gündemi değerlendi, kendisi çok çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Van’lı iş insanı ve Turizmci  Hasan Aydinç Pandemi sürecini  ve iş dünyasını  değerlendi
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 02.06.2020  15:21:00 eklendi.

Bir çok projeyi hayata geçirip yüzlerce insana istihdam alanı oluşturan ve hayır işlerinden geri kalmayan Hasan Aydinç merkezi İstanbul’da olan kendi markaları Wanex Kids’in ülke çapındaki ilk mağazasını Van Avm’de halkımızın hizmetine açtığı müjdesini vererek memleketine yaptığı bu yatırımın mutluluk ve heyecanını bizimle paylaştı. 


Covid-19 sürecinde ciddi manada sekteye uğrayan ve uzun süredir faaliyetlerini durduran turizm sektörünün canlanacağını fakat bununda belli bir zaman alacağını ifade etti. 


‘’Çalışanlarımızı Mağdur Etmedik’’

Ülkemizde ve Dünyada büyük felaketlere sebep olan salgının kişilerin kendine gelmesinde faydalı olduğunu dile getiren İş insanı ve Turizmci Hasan Aydinç, ‘’ Covid-19 süreci bildiğiniz üzere pandemi olduğundan tüm dünyayı etkilediği gibi bizleri de etkiledi.  Fakat özellikle sosyal izolasyon açısından, kişinin kendine dönmesi eksiklerini fark etmesi bakımından faydalı bir süreç oldu diyebilirim. Pandemi sürecinde en çok etkilenen alanlardan biri de turizm oldu.  Biz özellikle bu alanda daha yoğun hizmet verdiğimizden dolayı otellerimizi kapattık.  Fakat bu süreç içerisinde çalışanlarımızı işten çıkarmadık. Çünkü çalışanlarımız bizim için çok değerli yol arkadaşlarımız olduğundan onların bu zorlu süreçte ayrıca mağdur olmasını istemedik, dedi. 


‘’Sağlık Bakanı Koca Süreci Çok İyi Yönetti’’

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Pandemi sürecini çok iyi yönettiğini dile getiren İş insanı ve Turizmci Hasan Aydinç, ‘’Bildiğiniz gibi ben İstanbul’da ikâmet eden Van’lı bir iş adamıyım. Van’ın salgın sürecindeki sayısal verilerini tabii ki işin uzmanları özellikle İl Sağlık Müdürümüz diğer İlçe Sağlık Müdürlerimiz daha iyi değerlendirirler fakat gözlemlediğim kadarıyla halkımızın bu konu da daha bilinçli ve dikkatli olması sevdiklerimizin sağlığı açısından daha büyük önem arz ediyor. Tabii bu hiç kimsenin tahmin edemeyeceğinden daha hızlı ve yoğun yaşanan bir süreç olması sebebiyle bu gündem içerisinde en çok emek veren başta sağlık çalışanlarımıza, doktorlarımıza, hemşirelerimize diğer bütün alanlarda çalışan kamu personelimize sizin vesileniz ile teşekkürlerimi iletiyorum. Özellikle Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca’nın süreci çok iyi yönettiğini düşünüyorum. İran-Van sınır kapısının kapatılması memleketimize salgının bulaşmasını önlemek açısından yerinde bir karar olmuştur diye ifade edebilirim’’ dedi. 


‘’Milletvekillerini, STK Başkanlarını, Bürokratları Konuk Ettik’’

Ramazan Ayı boyunca birçok Milletvekilini, Sivil Toplum Başkanını, Bürokratını Canlı Yayına konuk eden Aydinç, ‘’Bildiğiniz gibi biz değerli ailem ile beraber Ramazan ayı boyunca İnstagram canlı yayınları ile neredeyse her akşam Van’lı hemşehrilerimizin evlerine konuk olduk. Hem var olan süreci değerlendirdik hem de gerek iş gerek siyasi alandan bir çok misafir ağırladık. Kentimizde yaşanan birçok sorunun tekrar gündeme gelmesine vesile olduk. Sorunların çözümü noktasında tekrar çağrılarımızı yeniledik ve çözüm bulmasını halk adına talep ettik. Tabii bu süreç bildiğiniz üzere sosyal mesafeyi koruma adına herkesin evlerine kapanmasını gerektiren bir süreç olduğundan özellikle sokağa çıkma yasaklarının bir birini takip ettiği günlerden geçmemiz sebebiyle Sivil toplum Kuruluşları olan Dernek ve Vakıflarımızda özellikle ihtiyaç sahiplerine yardım kolilerinin dağıtıldığını söyleyebilirim fakat yeterli mi tabii ki yeterli değil “dedi. 


‘’Van’da Birlik, Beraberlik Ruhu Yok’’

İstanbul’da ciddi bir yatırım yapan ve yüzlerce kişiyi istihdam eden Vanlı İş insanı Hasan Aydinç, ‘’Her ne kadar işlerimiz nedeniyle İstanbul’da bulunsam da beni tanıyanlar hiç bir zaman memleketimizden kopmadığımızı bilir.  Biz Van’a gönülden bağlı bir aile olduğumuzdan dolayı rahmetli babamızın hayrına yaptırdığımız Hacı Süleyman Aydinç Camii’yi de doğduğumuz Gölardı Köyümüze yaptırdık.


Buradan Tabi bulunla beraber her platformda memleketimizin sahip olduğu doğal kaynakların yanı sıra tarihi ve kültürel zenginliğinin daha çok ön plana çıkması için adeta bir kültür elçisi gibi çalışmaya devam ediyoruz.  Ancak bu takdir edersiniz ki tek başımıza olacak bir durum değil bunun için bütün kurum ve kuruluşların özellikle Vakıf ve Dernek yöneticilerinin daha aktif ve birleştirici bir şekilde çalışmalarını gerektiriyor. Fakat özellikle yaptığımız canlı yayınlar ile edindiğim izlenimler neticesinde, ne yazık ki Van İçin ne Siyasi ne de diğer kurum ve kuruluşların özellikle dernek ve vakıfların gerekli vizyon ve sinerjiye sahip olmadığını birlik ve beraberlik ruhuna uygun hareket etmediklerini üzülerek ifade etmek durumundayım. Çünkü kalkınan şehirlerimize baktığımız zaman bir çok kaynağa sahip olmasına rağmen Van’ın Türkiye’nin her alanda hep gerilerde olması beni son derece üzüyor nitekim her şehrin İstanbul’da örnek veriyorum; gerek Emitt fuarları gerekse Yenikapı ve Maltepe miting alanlarında ki tanıtım günlerine dahi katılamıyor, dolayısıyla toplum nezdinde hak ettiği ilgiyi görmüyor. Gördüğüm kadarıyla Van özelinde ki söz sahipleri sadece şahsi menfaatleri doğrultusunda hareket edip toplumsal faydayı göz ardı ediyorlar. Tabii ki gerçekten elini taşın altına koyan hemşehrilerimiz olsa da sayı bakımından çok yetersiz konumdayız. Tabii bizler tüm eksiklik ve aksaklıklara rağmen memleketimizin çok iyi seviyelere geleceği inancımızı kaybetmeden çalışmaya devam etmeliyiz ki birlikten kuvvet doğurarak daha müreffeh bir Van hayalimizden asla vazgeçmemeliyiz. İnanıyorum ki Van’ımız için güzel günler yakındır’’ dedi.  

 

 

‘’İnsanlara Yardım Etmeyi Seviyorum’’

Siyasetle ilgili düşüncelerim ise, bildiğiniz üzere benim yakın geçmişte milletvekilliği için bir müracaatım olmuştu. Şimdi bakıyorum da o zaman olmadığında üzüldüğünüz şey için sonrasında iyi ki de olmamış diyebiliyorsunuz. Bu nasip işidir, Cenab-ı Hakk’ın takdiridir, dolayısıyla ben zaten tabiatım gereği insanlara yardım etmeyi, ne olursa olsun gücüm yettiğince elimden geleni yapmayı çok seviyorum bu doğrultuda ileride ne olur, zaman neyi gösterir şimdilik bilemiyorum’’ bu vesile ile önce şahsınıza ve sizin gibi değerli tüm gazeteci arkadaşlarımıza şükranlarımı sunuyor, gelecek günlerin tüm insanlığa sağlık, bereket ve huzur getirmesini diliyorum “ şeklinde konuştu.

 

 

 

 


Van |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler