son dakika haberleri

Van’ın alışverişi internetten!

Her geçen hızla büyüyen Doğunun inicisi Van, internet alış verişinden de adından söz ettirmeyi başardı.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Van’ın alışverişi internetten!
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 11.11.2019  12:21:00 eklendi.

Her geçen hızla büyüyen Doğunun inicisi Van, internet alış verişinden de adından söz ettirmeyi başardı. Yaklaşık 23 milyon kayıtlı kullanıcısı bulunan Türkiye’nin öncü e-ticaret sitesi GittiGidiyor, Vanlıların internetten alışveriş yapmayı sevdiğini ortaya çıkardı. GittiGidiyor’da alışveriş sepetini en çok büyüten şehirlerin başında yüzde 70 oranla Bolu gelirken; Bolu’yu yüzde 50’yle Van, yüzde 40’la Düzce takip etti.


 


2018’i yüzde 40 büyümeyle kapatan Türkiye’nin öncü e-ticaret sitesi GittiGidiyor’un paylaştığı 2019 yılı verileri, Van’ın internetten alışverişin konforuna alıştığını ortaya koydu. Platformun verilerine göre, geçtiğimiz yıl alışveriş sepetini yüzde 50’yle en çok büyüten ikinci kantin  Van olduğu açıklandı.  Toplam satış hacminde mobilin payının yüzde 50 seviyesine ulaştığını kaydeden GittiGidiyor Pazarlama Direktörü Feyza Dereli Fedar, akıllı telefon kullanımındaki artışın alışverişte kullanıcı alışkanlıklarına yön verdiğini belirtti. GittiGidiyor’da kullanıcılar her 10 alışverişten 6’sını mobilden gerçekleştirdi.


 


E-TİCARETTE MOBİL MASAÜSTÜNÜ SOLLADI


GittiGidiyor’da kullanıcılar her 10 alışverişten 6’sını mobilden yaparken, toplam satış hacminde mobilin payı yüzde 50’ye ulaştı. Mobil kanallardan yapılan satışlar bir önceki yıla kıyasla yüzde 45 oranında artarken, GittiGidiyor mobil uygulamasının toplam indirilme sayısı 9 milyona çıktı. GittiGidiyor Pazarlama Direktörü Feyza Dereli Fedar, akıllı telefon kullanımındaki artışın alışverişte kullanıcı alışkanlıklarına yön verdiğine dikkat çekti. Kullanıcıların geçmişe kıyasla mobilden çok daha fazla alışveriş yaptıklarını belirten Fedar, geçtiğimiz yıl GittiGidiyor’un mobil satış hacminin bir önceki yıla göre yüzde 45 arttığını kaydetti.  


 


MOBİLDE ALIŞVERİŞ SIKLIĞINI EN ÇOK SAMSUN ARTIRDI

Mobilden yapılan alışverişlere ilişkin ayrıntıları aktaran Feyza Dereli Fedar, şöyle devam etti: “İşlem sayısı olarak incelediğimizde  kullanıcıların 10 alışverişten 6’sını mobilden gerçekleştirdiğini gördük. Mobil kanallardan en çok 25-31 yaş aralığındaki kullanıcılarımız alışveriş yaparken; mobilden en fazla satılan ürünler bebek bezi, cep telefonu ve kedi maması oldu. Mobil alışveriş sıklığını önceki yıla göre en çok artıran şehirler ise Samsun, Denizli, Hatay, Mersin ve Manisa şeklinde sıralandı.”


 


EN ÇOK CEP TELEFONU ARANDI

2018 yılını yüzde 40 büyümeyle kapattıklarını ve yeni üyelerle birlikte 23 milyon kullanıcıya ulaştıklarını hatırlatan Fedar, yıl içinde GittiGidiyor sayfalarının toplam 4.8 milyar kez görüntülendiğini belirtti. Feyza Dereli Fedar, platformdaki milyonlarca ürün arasında en çok aranan ürünlerin sırasıyla cep telefonu, avize, TV ünitesi, spor ayakkabı ve bluetooth kulaklık olduğunu ifade ederken; “GittiGidiyor’da geçen yıl bir önceki yıla göre en çok büyüyen ilk 5 kategori ise yapı market, otomobil-motosiklet aksesuarı, ofis-kırtasiye, evcil hayvan ürünleri ve kitap oldu” diye konuştu.

 YENİ DOĞU GAZETESİ: EMRAH DEMİR

 

 


En Çok Okunanlar |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler