son dakika haberleri

Van’daki görüntülere her kesimden tepkiler yağıyor

Van'daki kayyum protestoları sırasında polisin bir kafede yakaladığı göstericiye kask ve copla vurmasının ardından siyasetten ve sosyal medyadan tepki yağdı.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Van’daki görüntülere her kesimden tepkiler yağıyor
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 22.08.2019  13:58:00 eklendi.

Van'daki kayyum protestoları sırasında polisin bir kafede yakaladığı göstericiye kask ve copla vurmasının ardından siyasetten ve sosyal medyadan tepki yağdı.

 

 

Van'daki kayyum protestoları sırasında polisin bir kafede yakaladığı göstericiye kask ve copla vurmasına sosyal medyadan tepki yağdı. Sosyal medya üzerinden tepki gösteren vekiller; AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, "Bu vahşet kabul edilemez" ifadelerini kullanırken, CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu da "orantısız" olarak nitelediği müdahale için Adalet ve İçişleri bakanlıklarına açıklama yapmaları çağrısında bulundu.

 

 

 

 

SOSYAL MEDYA’DA GÜNDEM OLDU

Van Büyükşehir Belediye'sine kayyum atanmasının ardından kentteki gösterilere polis müdahale etti. Protestolar sırasında bir kafeye kaçan göstericilere kask ve copla vuran polisler sosyal medyada gündem oldu. Tepki gösterenler arasında AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu ile CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu da yer aldı.

 

 

 

 

 

AK PARTİLİ YENEROĞLU: GEREKEN MUTLAKA YAPILACAKTIR

AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, tweet'inde "Van'daki bu görüntüler korkunç! Hukuk içinde görevini yapan emniyet güçlerimizi de zan altında bırakan bu vahşet kabul edilemez! Vatandaşlarımıza bu zalimliği reva gören kişilerin bir an evvel görevden alınması ve yargılanması için gereken mutlaka yapılacaktır" ifadelerini kullandı.

 

 

 

CHP’Lİ TANRIKULU: VAN'DA 'ORANTISIZ' ŞİDDET!

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, "Van'da 'orantısız' şiddetten kaçıp sığındıkları kafede kaskla, copla, tekmeyle ve masayla güvenlik güçlerinin şiddetine uğrayan yurttaşı gördünüz mü? Bu görüntüler için bir açıklamanız olmayacaksa talimatları siz veriyorsunuz demektir" ifadeleriyle Adalet Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı'nı etiketledi. İki vekil de Twitter'daki mesajlarında söz konusu olayın görüntülerini paylaştı.

 

 

 

NE OLMUŞTU?

Van Büyükşehir Belediye Başkanı Bedia Özgökçe Ertan, Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Adnan Selçuk Mızraklı haklarındaki terör soruşturmaları gerekçe gösterilerek 19 Ağustos'ta İçişleri Bakanlığı tarafından görevlerinden uzaklaştırılmıştı. 3 ismin yerine söz konusu illerin valileri kayyum olarak atanmıştı.

 

 

 

İŞTE HER KESİMDEN TEPKİYE NEDEN OLAN VAN’DAKİ O GÖRÜNTÜLER 

 

 

 


En Çok Okunanlar |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler