son dakika haberleri

Van’da TUŞMEK Projesi bilgilendirme toplantısı

Van’ın Tuşba Belediyesi ile Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaklaşa yürütülecek olan TUŞMEK Projesinin mesleki eğitim faaliyetlerinin düzenlemesi amacıyla istişare toplantısı yapıldı.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Van’da TUŞMEK Projesi bilgilendirme toplantısı
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 17.11.2016  12:49:00 eklendi.

Tuşba Belediyesinin toplantı salonunda düzenlenen toplantıya Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe, Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani, Tuşba Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü M. Nuri Bekiroğlu, Park ve Bahçeler Müdürü Hasan Handil, Kadın ve Aile Müdürü Gül Ebinç, Plan ve Proje Müdürü Ömer Fikret Şahin, İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Osman Kıran, Tuşba Halk Eğitim Merkezi Müdürü Abdulkadir Sancaklı, Alipaşa Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi Müdürü Veysel Aktaş, Halide Edip Adıvar Teknik ve Mesleki Anadolu Kız Lisesi Müdürü Veysel Aslan, Hüma Hatun Teknik ve Mesleki Anadolu Kız Meslek Lisesi Müdürü Cengiz Gergin katıldı.


Toplantının açılış konuşmasını yapan Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe, “Sadece kâğıt üzerinde değil dört dörtlük ve dört başı mahmur bir şekilde bunu geliştirebilecek bir alanda yapalım. Tabi ki bunu yaparken de arkadaşlarımız bir proje ofisi ile birlikte ekibi oluşturduktan sonra okullarımızı gezdiler. Bizlerde burada Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürümüz ve okul müdürlerimiz ile birlikte neler yapabiliriz, bunu burada somut bir şekilde konuşup ona göre inşallah daha emin adımlarla daha sağlam zeminlerde ve daha güzel gitmek lazım. Malum bu tip Avrupa Birliği projelerinin önemi şu, biz insanlarımıza özellikle kadınlarımıza dezavantajı olan kişilere entegrasyon sağlarken onları istihdam edebilmek, hayata katabilmek, kendi ayakları üzerinde durabilmek anlamında tam yetiştirmek istiyoruz. Bunu yaparken de arkadaşlarımıza söyledik, işin başından itibaren çok ciddi tutacağız ve harfiyen de yapılması gerekenler uygulanacak, bizim isteğimiz budur” dedi.


Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani ise, Tuşba Belediyesiyle ortaklaşa yürütülecek projenin ilçeye katkı sunacağını belirterek, “Bunun yanında kurumlarımızda hijyen eğitimi, kişisel gelişim konferansları ve çevre düzelmesi, peyzaj konularında da faaliyetler gerçekleştirilecektir. Projenin ilçemize ve paydaşlarımıza hayırlı olmasını dilerim” diye konuştu.


Yapılan konuşmaların ardından katılımcılar tarafından karşılıklı fikir alışverişinde bulunulmasıyla program son buldu.


Tuşba  |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler