son dakika haberleri

Van’da Hafızlık ve Kur’an-ı Kerim-i Güzel Okuma Yarışması

Van İl Müftülüğünce Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle Hafızlık ve Kur’an-ı Kerim-i Güzel Okuma Yarışması yapıldı.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Van’da Hafızlık ve Kur’an-ı Kerim-i Güzel Okuma Yarışması
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 19.04.2019  19:31:00 eklendi.

 Camiler ve Din Görevlileri Haftası kutlama etkinlikleri çerçevesinde, erkek ve bayan din görevlileri arasında yapılan “Hafızlık ve Kur’an-ı Kerim-i Güzel Okuma Yarışması”, düzenlenen il finaliyle sona erdi.

 

Yarışma neticesinde erkek din görevlileri hafızlık yarışmasında Çaldıran ilçesindeki Beydoğan Mahallesi Camii İmam-Hatibi Abdussamed Demirbilek,, erkek din görevlileri Kur’an- Kerim güzel okuma yarışmasında İpekyolu ilçesindeki Ulu Camii Müezzin-Kayyımı İsmail Akdoğan, bayan din görevlileri hafızlık yarışmasında Edremit ilçesindeki Seyyid İbrahim Kur’an Kursu Öğreticisi Ayşe Yıldırım, bayan din görevlileri Kur’an- Kerim güzel okuma yarışmasında ise Muradiye ilçesindeki Karahan Mahallesi Camii Kur’an Kursu Öğreticisi Kübra Aydoğdu birinci seçildi. 

 

Yarışma sonunda İl Müftüsü Vekili Sebahattin Kesti ve İl Müftü Yardımcısı Vekili Sacit Emiri ve komisyon üyelerince yarışmacılara çeşitli hediyeler verildi. 
 

Yarışmada il birincisi olan görevlilerin bölge yarışmasında Van’ı temsil edecekleri belirtildi. 


Van |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler