son dakika haberleri

Van’da ‘kadına yönelik şiddet ve aile içi iletişim eğitimi’ semineri

Van Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından ‘kadına yönelik şiddet ve aile içi iletişim eğitimi’ semineri düzenlendi.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Van’da ‘kadına yönelik şiddet ve aile içi iletişim eğitimi’ semineri
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 22.12.2016  11:06:00 eklendi.

Gürpınar ilçesi Yatağan Mahallesi’nde verilen eğitimde, sabah kadınlara öğleden sonra ise erkeklere olmak üzere iki oturum halinde eğitim verildi. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünden Sosyolog Deniz Tatlı ve Psikolog Sümeyye Bilici, Gevaş İlçe Jandarma Komutanlığından Astsubay Melike Yazal tarafından verilen eğitimlerde; kadına yönelik şiddetin tanımı, şiddetin türleri, şiddete uğrayan kadınların takip edecekleri yol ve yöntemler, Şiddeti Önleme ve İzleme Merkezine (ŞÖNİM) ulaşmanın yolları, 183 ihbar hattının önemi üzerinde duruldu.


Aile içi iletişiminin önemi, sağlıklı iletişimin yolları, aktif dinlemenin ne demek olduğu, “ben dili” ve “sen dili”nin hakkında farkındalık oluşturacak örneklerin verildiği seminerde; aile içi iletişimi engelleyen nedenler, empati kavramının önemi, çocuklarda duygusal zekanın gelişimi ve aile içi iletişim konusunda örnekler verildi.


Kolluk kuvvetlerinin kadına yönelik şiddete müdahaleleri, iş ve işlemler, şiddet mağduruna verilecek koruyucu tedbir kararları ve Jandarma Alo 156 ihbar hattı hakkında bilgilerin de verildiği seminerde, köyde yaşayan kadın ve erkeklerin yanı sıra Van Jandarma Komutanlığından Yarbay Emrah Akçay, köy imanı, okul müdürü, öğretmenler de katıldı.

 


Gürpınar |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler