son dakika haberleri

Vali Bilmez hasta ve hasta yakınlarını ziyaret etti

Van Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez ve eşi Meral Bilmez, Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren refakatçi misafirhanesinde konaklayan hasta ve hasta yakınları ile bir araya geldi.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Vali Bilmez hasta ve hasta yakınlarını ziyaret etti
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 11.12.2019  11:40:00 eklendi.

 Van’da hasta ve hasta yakınlarının yuvası haline gelen refakatçi misafirhanesi, 2 yılda her ay ortalama 2 bin 500 kişi ağırladı.

 

Çevre illerden sağlık sorunları için kente gelenlerin ilk duraklarından olan misafirhaneyi Van Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez ve eşi Meral Bilmez’le birlikte ziyaret edip, misafirhanede kalanlarla akşam yemeği yediler. Yemeğin ardından misafirlerle bir araya gelen Vali Bilmez ve eşi Meral Bilmez hasta ve hasta yakınlarıyla tek tek ilgilenip sohbet etti.

 

Misafirlerin taleplerini de dinleyen Vali Bilmez, Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi civarına daha büyük, daha modern bir misafirhane yapımı için çalışma yürüttüklerini söyledi.

 

Vali Bilmez, geçmişte hasta yakınlarının konaklama konusunda büyük sıkıntılar yaşadığını belirterek “Sağlık alanında ülkemiz birçok yeniliğe imza attı. Geçmiş dönemlerde hasta yakınları sandalyelerde uyumak zorunda kalıyordu. Bugün yapılan çalışmalarla vatandaşlarımız ücretsiz misafirhanelerde daha konforlu şartlarda kalabiliyorlar. İnşallah biz bu şartları daha da iyi duruma getireceğiz” dedi.

 

Ziyaretten memnun olan hasta ve hasta yakınları da ziyaret ve konukseverlik için Vali Bilmez ve eşi Meral Bilmez’e teşekkür etti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


En Çok Okunanlar |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler