son dakika haberleri

Üzerinde 'Allah' yazan kabak ilgi çekiyor

Van'nın Gevaş ilçesi bir çiftçinin tarlasında bulunan ve üzerinde ‘Allah’ yazan kabak vatandaşların ilgisini çekiyor.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Üzerinde 'Allah' yazan kabak ilgi çekiyor
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 04.10.2017  10:51:00 eklendi.

 Gevaş Kurultu Mahallesinde bir çiftçinin tarlasında bulunan ve üzerinde Arapça harflerle 'Allah' yazan kabak, vatandaşların ilgi odağı oldu. Dünyada birçok hayvan ve bitki üzerinde örnekleri bulunan Allah yazısı, Gevaş’ta da bir kabakta görüldü. Bal kabağının üzerinde mantarlaşma gibi kabartma şeklinde Arapça harflerden Allah yazısı görenleri şaşırttı.

 

Kurultu Mahallesi sakinlerinden çiftçi Lütfü Filiz, aynı cins bir kabağın fiyat 20-30 TL'ye satıldığını belirterek, “Bu tür bir kabağın çarşıda fiyatı 20-30 TL ama, Allah yazısı bulunan bu kabak için bana servet verseler yinede satmam. Şimdi ne yapacağımı da bilmiyorum. Koparsam olmaz, kessem olmaz, yesem olmaz saklasam çürür. Bu konuda çok şaşkınım” dedi.


Tarlasını sulamak için kabakların arasında gözüne iliştiğini anlatan Filiz, “Ben tarlamı sulamaya başladığımda kabakların arasında bu kabak gözüme ilişti. Baktım üzerinde Allah yazıyor. Hayretler içinde kaldım. Arkadaşlarımı aradım gelip bakarmısınız bu kabağa diye. Onlarda gelip baktılar gözlerine inanamadılar. Şimdi bu kabağa ne yapacağımı bilmiyorum. Acaba yiyeyim mi, yemeyeyim mi saklayayım mı? Arkadaşlarımın bana tavsiyesi ‘bunu sürekli sakla inanmayanlar gelip görsünler’ diye. Bence bu bir mucize. Bize bir mucize olarak nişan olarak gösterildi"
ifadelerini kullandı.

 


Gevaş |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler