son dakika haberleri

Umut Kervanı 50 çocuğu giydirdi

Van’da faaliyet yürüten Umut Kervanı (İnsani Yardım Eğitim ve Kültür Derneği), 'Çocuklar üşümesin’ kampanyası çerçevesinde 50 çocuğu giydirdi.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Umut Kervanı 50 çocuğu giydirdi
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 22.11.2018  09:57:00 eklendi.

 Dernek binasında yapılan yardımla ilgili açıklamada bulunan Başkan Sabri Yıldırım, 250 aileye düzenli olarak her ay yardımlarda bulunulduğunu ifade ederek, bunun yanında dönemsel yardımlarda da bulunduklarını söyledi. Kış mevsimi nedeniyle ‘Çocuklar üşümesin’ adı altında kampanya başlattıklarını dile getiren Yıldırım, “Umut Kervanı olarak başlattığımız kampanyaya Yetimler Vakfı ve IHO Ebrar aracılığı ile kışlık yardımlarımıza başladık. Yetimler Vakfı 10, IHO Ebrar ise 40 olmak üzere 50 çocuğumuza bot ve mont yardımlarında bulunduk. Allah kendilerinden razı olsun” dedi. 

Her ay rutin devam eden yardımların yanında dönemsel yardımlarda da bulunduklarını belirten Yıldırım, “Okul zamanında kırtasiye yardımı, kış mevsiminde kışlık giyim yardımı, bayramlarda giyim yardımı ve kurbanlık et yardımlarımız sürekli devam ediyor. Ben bu kapsamda bizlere yardımları ulaştıran tüm hayırseverlerimize, derneklerimize, ve esnafımıza teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. 

 


Van |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler