son dakika haberleri

Twitter: Yeni Rus troller bulduk

Twitter, Amerika’nın politik işleyişine müdahalede bulunduğu tespit edilen 1062 yeni hesabı engellediğini duyurdu.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Twitter: Yeni Rus troller bulduk
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 20.01.2018  13:31:00 eklendi.

 Internet Research Agency'nin Amerika politik süreçlerine müdahale eden içerikleri yaydığı belirtildi. Toplamda ise Twitter 3 bin 814 Internet Research Agency bağlantılı hesap bulduğunu, bu hesaplardan 2016 seçim kampanyası süresince 175 bin 993 tweet atıldığını aktardı.


Ayrıca 13 bin 512 Kremlin bağlantılı robot hesaba da ulaşıldığı ve yeni hesaplarla birlikte Rusya'nın seçimlere karışma çabalarına dönük robot hesap sayısının 50 bin 258'e çıktığı ifade edildi.


Twitter Senator Richard Blumenthal'dan gelen istek üzerine 677 bin 775 kişiyi Rusya bağlantılı hesapları beğendikleri, tweetleri paylaştıkları ve takip ettikleri hakkında bilgilendireceğini de aktardı.


İÇERİKLER PAYLAŞILMAYACAK


Buna karşın Rusya bağlantılı trollerin içeriklerinin twitter kullanıcılarıyla paylaşılmayacağı, halen engellenen bu hesapların içeriklerinin kamuya açık olmadığı ifade edildi. 


Şirket, yeni tekniklerle bu türden hesapların denetimini kuvvetlendirmek için yatırım yapacağını belirtti. Medya okur yazarlığı organizasyonlarıyla ortak çalışma, ülke çapında büyük parti adaylarını bilgilendirme ve seçim memurlarıyla sürekli irtibatta bulunma da seçim sürecinde alınacak diğer adımlar arasında sayıldı.TIMETURK | ÇEVİRİ 

 


Günün Haberleri |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler