son dakika haberleri

Tuşba Sosyal Hizmet Merkezi hizmete açıldı

Van Merkez Tuşba ilçe Kaymakamlığı tarafından, engelli, dul, öksüz ve yetim ihtiyaç sahiplerine hizmet vermek üzere Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı olarak Tuşba Sosyal Hizmet Merkezi açıldı.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Tuşba Sosyal Hizmet Merkezi hizmete açıldı
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 19.11.2016  16:07:00 eklendi.

 Düzenlenen açılış törenine Kaymakam Musa Sarı, Tuşba Belediye Başkan Yardımcısı Necati Yertürk, Müftü Zahit Demirel, İlçe Sağlık Müdürü Hamdullah Kara, İlçe Tarım Müdürü Mehmet Salih Şirazi, Mal Müdürü Fevzi Budak ve Tuşba Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti üyesi Eczacı Lütfü Polat katıldı.

 

Açılış sonrası bir açıklama yapan Tuşba İlçe Kaymakamı Musa Sarı, “Sosyal Hizmet Merkezi görevlilerince bundan sonra vatandaşlarımızı evlerinde ziyaret etmek sureti ile yüzde 51 engeli bulunan vatandaşlarımıza evde bakım hizmeti verilecektir. Engelli maaşın bağlamak üzere veya dul, öksüz yetimlerimizi tespit edip bunların ihtiyaçlı olanlarına maaş bağlamak üzere sahada çalışmalar yapılacaktır” dedi.
 
 

Çalışanlarla sohbet edip çalışmalar hakkında bilgiler alan Kaymakam Sarı, sosyal hizmet merkezinin ilçemizde vatandaşımıza yakışır hizmetler vereceğini belirterek hayırlı uğurlu olması temennilerinde bulundu.

 


Tuşba  |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler