son dakika haberleri

Tuşba Belediyesinden Model Ceviz Bahçesi projesi

Tuşba Belediyesi’nin önceki yıllarda kırsal mahallelerde başlattığı ‘Model Ceviz Bahçesi’ projesinin bu yıl da devam edeceği belirtildi.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Tuşba Belediyesinden Model Ceviz Bahçesi projesi
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 01.05.2019  12:50:00 eklendi.

 Tuşba Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ile Orman İşletme Müdürlüğü, kırsal mahallelerde yaşayan ve geçimini tarımla sağlayan üreticilerin hayatlarına dokunmaya devam ediyor. Geçen yıl başlatılan ve her biri en az 5 dönüm olmak üzere 50 adet ‘Model Ceviz Bahçesi’ projesinin bu yılda devam edeceği belirtildi. Projeye başvurmak isteyen vatandaşların 01-10 Mayıs 2019 tarihleri arasında başvuru dilekçesi, arazi tapusunun kendi adına veya en az 10 yıl süre ile kiralandığına dair belge, arazinin minimum 5 bin metrekare olması, sulanabilir tarım arazisi vasfına olması önceliği, dezavantajlı olanların (yoksulluk durumu, gazi-şehit aileleri) belgesi, kurulacak olan model ceviz bahçesinin sulama ve bakımı hizmetlerinin yapılması taahhütnamesi ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne başvurmaları gerekir.

 

Tuşba’nın ekonomisini canlandırmak, tarım ile ilgili eksiklikleri giderme konusunda canla başla çalışacaklarını kaydeden Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, o yüzden geçen yıllardan kırsaldaki mahallere yönelik başlatılan örnek ceviz bahçesinin kurmaya devam edeceklerini ifade etti. Başkan Akman, Tuşba’nın gerek tarım ve gerek hayvancılık açısından iyi bir potansiyele sahip olduğunu dile getirdi.        


Tuşba  |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler