son dakika haberleri

Tuşba Belediyesi'nden Dövizi Boz, Oyunu Boz, Adını Yaşat kampanyası

Van’ın Tuşba Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünce Dövizi Boz, Oyunu Boz, Adını Yaşat kampanyası başlatıldı.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Tuşba Belediyesi'nden Dövizi Boz, Oyunu Boz, Adını Yaşat kampanyası
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 06.12.2016  15:51:00 eklendi.

Tuşba Belediyesinin toplantı salonunda düzenlenen basın toplantısına Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe, belediye meclis üyeleri, birim müdürleri ve basın mensupları katıldı.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı üzerine ülkenin ekonomisine katkı sağlamak amacıyla Tuşba Belediyesi olarak “Dövizi Boz, Oyunu Boz, Adını Yaşat” kampanyası başlattıklarını ifade eden Fevzi Özgökçe, “Bu kampanya kapsamında 6 Aralık 2016 itibarı ile dövizini bozdurup makbuzunu belediyemize getiren vatandaşlar için isimlerini yaşatacakları bir şans veriliyor. Buna göre 500 ile 1000 arası dolar veya Euro bozdurup makbuz getiren vatandaşın adına fidan ekilecek, bin ile 5 bin arası dolar veya Euro bozdurup makbuz getiren vatandaşın adına ağaçlandırma alanı oluşturulacaktır. 5 ile 10 bin arası dolar veya Euro bozdurup makbuz getiren vatandaşların ismi yaptığımız spor salonlarına verilecek. 10 ile 50 bin arası dolar veya Euro bozdurup makbuz getiren vatandaşların ismi eğitim merkezlerimize verilecek. Son olarak da 50 ile 100 bir arası dolar veya Euro bozdurup makbuz getiren vatandaşların ismi parklara verilecek” dedi.

 


Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe; Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın çağrısı üzerine ‘Dövizini Boz, Oyunu Boz, İsmini Yaşat’ isimli projeyi bugün hayata geçirdiklerini belirterek, “Özellikle 15 Temmuz’dan sonra Türkiye’nin üzerinde şer odaklarının yapmış oldukları iç ve dış oyunları bozmak adına serhat şehri Van’da, muhabbet şehri Tuşba’nın bu önemli projesini sizlerle paylaşmak istiyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısı üzerine bizler Tuşba Belediyesi olarak böyle bir projeyi yürütme kararı aldık ve bu konuda devletimizin, milletimizin ve en önemlisi Cumhurbaşkanımızın arkasında olduğumuzun bilinmesini isteriz. Bu duygu ve düşüncelerle emeği geçen herkese teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.


Tuşba  |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler