son dakika haberleri

Tuşba Belediyesi yarıyıl tatilinde öğrencileri ödüllendiriyor

Tuşba Belediyesi, tüm öğrencileri yarıyıl tatili boyunca yüzme ve sinema salonlarında ücretsiz olarak ödüllendirecek.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Tuşba Belediyesi yarıyıl tatilinde öğrencileri ödüllendiriyor
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 19.01.2018  09:07:00 eklendi.

Tuşba Belediyesi, 2017-2018 eğitim öğretim yılının birinci döneminin sona ermesiyle başarılı ve talepleri olan tüm öğrencileri ödüllendirecek.


Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından organize edilen program kapsamında ortaokulu ve lise öğrencileri yarıyıl tatili boyunca gönüllerince dinlenecek, eğlenecek ve bilgilenecekler. Öğrenciler,  sömestr tatilleri boyunca Tuşba Belediyesi’nin, Aqua Park ve Cinevan ile yaptığı anlaşma çerçevesinde bu iş yerlerin havuz ve sinema salonlarından belirli bir program çerçevesinde ücretsiz olarak faydalanabilecek.

 


 

Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe, yoğun bir eğitim ve öğretim dönemini başarı ile tamamlayarak sorumluluklarını yerine getiren öğrencileri sosyal belediyecilik anlayışı kapsamında kurulduğumuz günden bugüne kadar, her yıl olduğu gibi bu yılda ödüllendireceklerini söyledi. Başkan Özgökçe, "Biz büyüklere düşen; vatanına, devletine ve bayrağına bağlı öğrencilerimizin dönem boyunca ellerinden geleni yapan, öğretmenlerini, ailelerini dinleyen ve başarılı çocuklarımızı sevindirmektir. Tabi bu çocuklarımızı ödüllendirerek, yüksek motivasyon, yüksek performansı ile sağlıklı, mutlu ve umutlu bir şekilde ikinci döneme tam hazır hale getirmekte biz yerel yöneticilerin üzerine düşmektedir. Tuşbalı öğrencilerimizin gerek eğitimleri, gerekse de hayatları boyunca ailelerine, cennet memleketlerine ve tüm insanlığa faydalı birer şuurlu, gayretli, belli hedeflere kilitlenen, karakterli ve yetişmiş bireyler olarak kazandırmak için elimizden ne gelirse sonuna kadar destek olmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.


Çocukların yüzündeki gülümseme ve geleceğe umutla bakmaları kendileri için paha biçilmez bir mutluluk olduğunu vurgulayan Başkan Özgökçe, "Bir eğitimci olarak şunun altını çizmek istiyoruz, eğitim ve öğretim sürekliliği olan bir durumdur. Başarı veya başarısızlığı bir döneme bakarak sınırlandıramayız. Öğrenceler için hayat sadece derslerden ibaret değildir. Önemli olan öğrencilerimizin okul hayatlarını kendilerinden beklenen etkinliklerle birleştirerek geleceğe hazırlamaktır. Tuşba Belediyesi olarak, karar ve karakterlerini ulvi değerlerle perçinleyen, gelecek vaat eden, dava insanı, iyi bir nesil, mutlu bir gençlik için gayret sarf ediyoruz" dedi.


Başkan Özgökçe, öğrencilerin ailelerinden alacakları izin dilekçesi ile yüzmeden faydalanmak isteyenlerin ise buna ek olarak aile hekiminden alacakları sağlık raporuyla belediyenin Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne başvurduğu takdirde 22 Ocak 2018 - 02 Şubat 2018 tarihleri arasında düzenlenecek olan ücretsiz yüzme ve sinema salonu imkanından faydalanacağını söyledi.


Tuşba  |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler