son dakika haberleri

Tuşba Kaymakamlığından çocuklara sinema keyfi

Van’ın Tuşba Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından SODES kapsamında yürütülen ‘Burası Bana Ait’ projesi kapsamında sinema gösterimi etkinliklerine başlandı.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Tuşba Kaymakamlığından çocuklara sinema keyfi
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 04.09.2018  12:37:00 eklendi.

Proje kapsamında 8 grup ve toplamda 480 çocuğun faydalanacağı etkinlikte, çocuklar gruplar halinde önce yemek daha sonra sinema gösteriminin keyfini yaşıyorlar.

 

‘Burası Bana Ait’ projesi ile ilgili açıklama yapan Tuşba Kaymakamı Meral Uçar, “Projemiz 12 ay sürüyor. Artık son dönem faaliyetlerini yapma sürecindeyiz. Şu an tamamlayıcı etkinlikler kapsamında sinema faaliyetlerini başlattık. Proje kapsamında ilçemizin dezavantajlı sayılabilecek noktalarından çocuklarımızı merkezimize taşıyoruz. Kendilerini rahat ve üretken hissedecekleri şartları sağlamak ile beraber el sanatları atölyesi, drama, bilgisayar, müzik ve kütüphane sınıflarında eğitim almalarına olanak sağlanıyor. Şu ana kadar merkezden faydalanan çocuklarımızla alakalı gerek okullarından gerekse velilerimizden olumlu geri dönüşler alıyoruz. Bu da bizleri oldukça mutlu ve memnun ediyor” dedi. 

 

 


Tuşba  |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler