son dakika haberleri

Tuşba’da El Emeği Göz Nuru Sergisi düzenlendi

Van merkez Tuşba Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Halk Eğitim Merkezi kursiyerleri tarafından yılsonu sergisi düzenlendi.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Tuşba’da El Emeği Göz Nuru Sergisi düzenlendi
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 27.06.2018  14:21:00 eklendi.

 Tuşba Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Halk Eğitim Merkezi ve Tuşba Belediyesi Kültür ve Sosyal işler Müdürlüğünce İsmail Hakkı Tonguç Ortaokulu çok amaçlı salonunda 2017-2018 eğitim ve öğretim yılında kursiyerler tarafından hazırlanan eserlerden oluşan sergi açıldı.

 

Düzenlenen sergi açılışına Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani, Tuşba Belediyesi Kültür ve Sosyal işler Müdür Vekili Osman Kıran, Kursiyerler ve aileleri katıldı. Sergide kurdele kesimi öncesi açılış konuşmasını yapan Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani, “El emeği göz nuru ile yapılan işlemler özellikle bu tip çalışmaları önemsiyoruz. Okul ve Öğretmenlerle buluşan bu kardeşlerimize böylece kitap okuma alışkanlığı ve eğitimine açık öğretim, ortaokul ve Liseye de devam edebileceklerdir ve böylece başarı da elde etmiş olurlar. Bu Halk Eğitim Merkezlerimizde çocuklarımız ile ilgili ve gelecek adına kendi emekleri ile dışarıdan satın aldıkları sağlığa zararlı malzemelerden çok çevre dostu olan özellikle üretmiş olduğunuz bu malzemelerle hem geri dönüşüme hem de ev ekonomisine katkı sağlamış olacaklar. Bizlerde Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Tuşba Belediyemiz ile birlikte meslek edinme kurslarıyla nasip olursa yine sizlerle bu tür faaliyetlerimizi devam ettireceğiz. Emeği geçen bütün kardeşlerimizin bu güzel sergisini tebrik ediyor daha güzel sergi ve mekânlarda birlikte olmak üzere kursiyerlerimizi tebrik ediyorum” dedi. Konuşma ve kurdele kesiminin ardından Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani ve Tuşba Belediyesi Kültür ve Sosyal işler Müdür Vekili Osman Kıran kursiyerler tarafından hazırlanan sergiyi gezdiler ve yapılan sergide birbirinden güzel el emeği göz nuru ürünler dikkat çekti.

 


Tuşba  |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler