son dakika haberleri

Tuşba’da Akademik başarı değerlendirme toplantısı düzenlendi

Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde Akademik başarı İlçe izleme ve değerlendirme toplantısı düzenlendi.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Tuşba’da Akademik başarı değerlendirme toplantısı düzenlendi
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 09.12.2019  13:03:00 eklendi.

 İskele Öğretmenevi toplantı salonunda düzenlenen toplantıya Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani, YYÜ Eğitim Fakültesi Dekan yardımcısı Doç. Dr. Ahmet Yayla, YYÜ Eğitim Fakültesi Eğitimde Rehberlik ve Psikolojik Hizmetleri Anabilim dalı uzmanı Doç. Dr. Fuat Tanhan, İlçe Şube Müdürleri ve Okul Müdürleri katıldı.

 

Düzenlenen toplantının açılış konuşmasını yapan Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani, "Tuşba İlçemizde Kaymakamımızın himayesinde gerçekleşen Akademik başarıyı arttırmak amaçlı böyle bir özel Akademik başarı ekibi kurduk. Bu süreçte ilçemizde bulunan bütün yöneticiler ve diğer paydaşlar ile birlikte süreci yönetmeye çalışacağız. Yaptığımız bu çalışmaları bilimsel temellere dayanabilmesi için daha pratik yöntemlerle bir önceki yaşanan tecrübelerle birlikte Yüzüncü Yıl Üniversitesinde Doç. Dr. Ahmet Yayla ve Doç. Dr. Fuat Tanhan hocalarımızın desteğini alacağız ve öğretmen istihdam eden bir kurum ile birlikte öznemiz olan öğrencilerimiz ile birlikte sağlıklı bir şekilde yürütmeye çalışacağız " dedi.

 

Bizler ortak ruh ve ortak Motivasyon ile Akademik başarıyı sağlayabiliriz diyen YYÜ Eğitim Fakültesi Dekan yardımcısı Doç. Dr. Ahmet Yayla, “Bizler Eğitimci olmakla birlikte birer ebeveyniz ve bu nedenle de yola birlikte çıkmamız gerekir. Bizler ortak ruh ve ortak Motivasyon ile Akademik başarıyı sağlayabiliriz. Eğitimin bütün paydaşlarıyla Van’ın Akademik başarısını etkileyen faktörler nelerdir üzerinde çalışmalar yaptık. Biz Üniversite olarak pilot ilçe Tuşba’yı seçip eylem planlarını uygulamaya sokacağız” dedi.

 

Akademik başarı bir sonuçtur diyen YYÜ Eğitim Fakültesi Eğitimde Rehberlik ve Psikolojik Hizmetleri Anabilim dalı uzmanı Doç. Dr. Fuat Tanhan ise, “Bizler sınavları kazanmak ya da çalışmak amacıyla bazı sonuçları elde etmek isteriz. Akademik başarı ortak amaç ile olacak bir kazançtır. Nerede olursa olsun okul Müdürlerinin bu işe inanması gerekir ve Velileri işin içine katmaları gerekir. Süreci yönetecek öğretmenlerin ise inanması gerekir ve sınıftan tutun diğer tüm noktalarda (ödev verme, kitap okuma) gibi önemli işler başarması gerekir” ifadelerini kullandı.

 

Yapılan konuşmanın ardından akademik başarının arttırılmasına yönelik çalışmalar ile ilgili slayt sunumu yapıldı. Son olarak okul Müdürlerinin görüş ve önerileri alındıktan sonra program son buldu.


Tuşba  |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler