son dakika haberleri

Tuşba’da ‘Z-Kütüphane' açılışı

Van’ın Tuşba Kaymakamlığı tarafından Hacı Ömer Sabancı ilk ve Ortaokulunda oluşturulan Zenginleştirilmiş Kütüphanenin (Z Kütüphane) açılışı yapıldı.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Tuşba’da ‘Z-Kütüphane' açılışı
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 27.12.2017  11:16:00 eklendi.

 Düzenlenen açılış törenine Tuşba Kaymakamı Meral Uçar, Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.

 

Okullarda eğitime katkı sağlamak amacıyla başlattığı çalışmalara bir yenisini ekleyen Tuşba Kaymakamlığı, Z-Kütüphanesini Hacı Ömer Sabancı İlk ve Ortaokulu öğrencilerinin hizmetine sundu. Açılış öncesinde bir açıklama yapan Tuşba Kaymakamı Meral Uçar, “Burada önemli olan çocuklarımızın azami düzeyde kullanımına açık tutulması. Ne yazık ki okullarımızda kütüphaneler daha ziyade atıl durumda kalıyor. Bu kütüphaneleri çocuklarımız için açıyoruz. Çocuklarımızdan korumaya çalışmayalım buraları. Görevlilerin ve öğretmen arkadaşlarımızın gözetiminde çocuklarımızın en azami düzeyde kullanımını sağlayalım. İnşallah buradaki kütüphanemizde çocuklarımızın hem araştırma yapma yeteneklerini hem de özellikle kitap okuma alışkanlıklarını geliştirmesi konusunda yardımcı olmasını, hepimize hayırla olsun diyorum” ifadelerini kullandı.

 

Yapılan açılışın ardından Tuşba Kaymakamı Meral Uçar ve Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani, okul müdürleri ile bir araya gelerek sorun ve sıkıntılarını dinlemesinin ardından program son buldu.

 


Tuşba  |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler