son dakika haberleri

Türkiye’nin en soğuk ilçesine doğalgaz

Türkiye’nin en soğuk ilçesi olan Van’ın Çaldıran ilçesine doğalgaz verilmesi için ilk çalışmaların startı verildi.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Türkiye’nin en soğuk ilçesine doğalgaz
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 23.06.2018  11:27:00 eklendi.

 Hava sıcaklığının kışın eksi 40 ile 46 dereceye kadar düştüğü Tendürek Dağı eteklerindeki Çaldıran ilçesine doğalgazın verilmesi için ilk kaynağın yapılması için tören düzenlendi.

 

Törene; Çaldıran Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Tekin Dundar, AK Parti Van Milletvekili Burhan Kayatürk, İlçe Emniyet Müdürü Korkmaz Polat, 1. Hudut Tabur Komutan Vekili Piyade Binbaşı Mahmut Yıldız, Belediye Başkan Vekili Yardımcısı Alp Şevket Aksoy, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

 

Çaldıran Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Tekin Dundar’ın girişimleri sonucu startı verilen çalışmaların en kısa sürede tamamlanarak, ilçeye doğalgazın verilmesi hedefleniliyor. Yapılan tüm hizmetlerde vatandaşlarla istişare ederek çalışmalarını hayata geçiren ve ilçeye yüksekokul, doğalgaz, TOKİ konutu, Prestij Caddesi, hayvan pazarı, mezbahane, düğün salonu gibi kalıcı hizmetler kazandıran Tekin Dundar, ilçeye 2018 Eylül ayı sonunda gazın verileceğini müjdeledi. Dundar, “Çaldıran, Türkiye’nin en soğuk ilçesi. Hava sıcaklığı eksi 40 ile 46 derecelere kadar düşüyor. Hal böyle olunca, büyük bir sorun olarak karşımıza çıkıyor. Uzun yıllardır buradan doğalgaz boru hattı geçmesine rağmen, bugüne kadar yerel yönetimler bu noktada bir irade gösterip vatandaşlarımıza bu hizmeti getirme noktasında çaba içerisine girmemişler. Bu sıkıntıyı Çaldıranlı hemşehrilerimiz yaşıyordu. İnşallah bu memlekete dünyanın en güzel, en temiz ısınma aracı olan doğalgazı getiriyoruz” dedi.

 

Doğalgazın ilçeye getirilmesinde destek olanlara da teşekkür eden Kaymakam Dundar, “Bu konuda Cumhurbaşkanımıza, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığımıza Çaldıranlı hemşehrilerimiz adına şükranlarımızı arz ediyoruz. Vatandaşlarımız hizmetlerin en güzeline layıktır. Bu hizmetle inşallah hep beraber tarihi bir ana şahitlik edeceğiz. Bu hizmet Çaldıran için artık gerçekleşmiş olacak. Umarız daha güzel hizmetlerle bir araya geliriz. Doğalgazın ilçemize hayırlı uğurlu olmasını temenni ederim” ifadelerini kullandı. 
 

AK Parti Van Milletvekili Burhan Kayatürk ise, yaptıkları hizmetlerden dolayı Cumhurbaşkanına, valiye ve kaymakama teşekkür ederek, “Gelen paraların illegal yollara harcanmayarak halka harcanması sonucu yapılan hizmetlerdir. Hükümetimiz, her türlü desteklerde bulunarak bu hizmetlerin yapılma aşamasında çaba harcamıştır” diye konuştu. 

 

Yapılan konuşmaların ardından Kaymakam Dundar ve Milletvekili Kayatürk, ilk kaynağı yaptılar. 

 

 

 

 


En Çok Okunanlar |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler