son dakika haberleri

Turizm fuarında Gürpınar ürünlerine yoğun ilgi

Van’da düzenlenen 8. Van Turizm ve Seyahat Fuar’ında Gürpınar Belediyesi tarafından açılan ve ilçenin yöresel ürünlerinin tanıtıldığı stant, ziyaretçilerden yoğun ilgi görüyor.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Turizm fuarında Gürpınar ürünlerine yoğun ilgi
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 29.09.2017  10:30:00 eklendi.

Van’da Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen 8. Van Turizm ve Seyahat Fuarı başladı.Van Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen ve Türkiye’nin birçok il ve ilçesinden kamu kurumu ve şirketlerin ürünlerini tanıttığı fuarda Gürpınar Belediyesi’nce açılan stant ilgi odağı oldu.İlçeye has Norduz Peyniri, yüksek kesimlerde toplanan şifalı otlar, ilçedeki serada yetişen sebzeler, Ayranaşı ve Gürpınar kiliminin sergilendiği sergide, ömrünü Urartu çivi yazısına adayan Mehmet Kuşman’ın eserleri yer alıyor.Gürpınar Kadın Aile Destek Ve Eğitim Merkezi, Engelsiz Yaşam Merkezi ve Uluğbey Çocuk Akademisi kursiyerlerinin el emeği göz nuru ürünlerinin de ziyaretçilerin beğenisine sunulduğu sergi, ilgi topladı.Gürpınar Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Osman Doğramacı, yöresel ürünlerin tanıtılması için turizm fuarlarının iyi bir fırsat olduğunu söyledi.


 

Fuarda ilçeye özgü yöresel ürünlerle katıldıklarını belirten Doğramacı, şöyle devam etti:

 

 

 

 

 

“Belediyemize bağlı birimlerime katılan kursiyerlerimizin yaptığı ürünleri burada sergileme fırsatı yakaladık. Yine lezzetiyle ün yapmış Norduz Peynirimizi, Gürpınar Kilimini ve Ayranaşı çorbasını ziyaretçilerimizin beğenisine sunduk. Çavuştepe Kalesiyle özdeşleşen Mehmet Amcanın Urartu tarihini anlatan eserleri serginin en değerli ürünleri arasında yer alıyor. Tüm vatandaşlarımızı üç gün sürecek sergimize bekliyoruz.”


 

 

 

 


Gürpınar |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler