son dakika haberleri

Tunus'ta ayaklanma sürüyor

Tunus’ta iki gecedir süren geniş çaplı gösterilerde bir kişinin öldüğü 200’den fazla kişinin gözlatına alındığı bildirildi.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Tunus'ta ayaklanma sürüyor
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 11.01.2018  15:54:00 eklendi.

 The Guardian'ın aktardığına göre Tunus polisinin Pazartesi gecesi Tunuslu bir adamı öldürdüğü iddia ediliyor. Bu durum ülkede ayaklanmalara sebep olurken, 45 yaşındaki Tunuslu'nun cenazesine yüzlerce gencin katıldığı belirtildi. Polis ve ordunun Tebourba dahil birçok şehirde bu gençlere karşı konuşlandırıldığı aktarıldı.


POLİS: BİZ ÖLDÜRMEDİK


Polis adamı öldürmediğini, şahsın kronik solunum yetersizliği olduğunu söylüyor ancak henüz bir otopsi raporunun kamuya açıklanmadığı aktarıldı.


20'DEN FAZLA KASABA VE ŞEHİRDE AYAKLANMA


Gafsa ve Sidi Bouzid dahil yirmiden fazla şehirde ayaklanmanın sürdüğü belirtilirken, gösterilerin 2011'de Arap Baharı'nın başlamasına ve Zeynel Abidin bin Ali'nin devrilmesine neden olduğu hatırlatıldı.


Yolları kapadığı ve taşları fırlattığı söylenen gençlere karşılık polisin biber gazı kullandığı, Tunis'te Carrefour marketine akın ettiği bildirildi.


Bir yıl önce hükümet IMF ile 4 yıllık bir borç programı anlaşması yapmı ve ekonomik reformlar için 2.8 milyar dolar borç alınmıştı.


TIMETURK | ÇEVİRİ 

 


Günün Haberleri |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler