son dakika haberleri

Trump’ın avukatı Michael Cohen’in ortağı vergi kaçırmış

ABD Başkanı Donald Trump’ın kişisel avukatı Michael Cohen’in adının karıştığı bir soruşturma daha gündeme geldi. New York Times’ın haberine göre Cohen’in bir iş ortağı soruşturmalarda savcılarla işbirliğine gitti.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Trump’ın avukatı Michael Cohen’in ortağı vergi kaçırmış
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 23.05.2018  14:25:00 eklendi.

 “Taksi Kralı” olarak da bilinen Rus kökenli iş adamı Evgeny Freidman'ın vergi kaçakçılığından yargılandığı davada hapsinin erteleneceği, devlet ya da federal soruşturmalarda ise savcılara yardım edeceği gazetenin haberinde yer aldı.


VERGİ KAÇIRDIĞINI KABULE ETTİ


New York Başsavcılık Ofisi'nden yapılan açıklamada, Freidman mahkemede kendisine atfedilen suç isnadını kabul etti ancak savcılarla işbirliği yapıp yapmadığını belirtmedi.


COHEN ORTAKLIĞI KESMEDİ


Freidman'ın yıllardır taksi işinde Trump'ın kişisel avukatı Michael Cohen'in ortağı olduğu biliniyor. Hatta geçtiğimiz yıl New York'ta Freidman'ın taksi plakası yönetmekten men edilmesinin ardından bu ticari ilişkinin devam ettiği haberde yer aldı


Freidman'ın avukatı Patrick Egan gazeteye yorum yapmaktan kaçınırken Freidman'ın 5 milyon dolar civarında vergiyi kaçırmaktan ve her biri en fazla 25 yıla kadar hapis talep edilen beş diğer iddiayla suçlandığı belirtildi.


BİR İTİRAF İLE YASADAN 5 YIL FAYDALANABİLİR


Sadece bir vergi kaçakçılığını itiraf etmekten iş adamının beş yıl denetimlik serbestlikten faydalanacağı ise yine New York Başsavcılığı tarafından bildirildi.


Cohen ise konu hakkında kendisine yöneltilen sorulara hemen cevap vermedi. New York Federal savcıları Trump'ın 2016 seçim kampanyası ile ilgili diğer suçlamaların yanı sıra Cohen'in de banka ve vergi kaçakçılığına karışıp karışmadığını da araştırdıkları belirtildi.TİMETÜRK ÇEVİRİ


Günün Haberleri |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler