son dakika haberleri

TOKİ’deki refüjler ağaçlandırılıyor

Van’ın Edremit Belediyesi; yol, kaldırım ve refüj çalışmalarının tamamlandığı Yeni TOKİ yoluna 100’den fazla ağaç dikti.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
TOKİ’deki refüjler ağaçlandırılıyor
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 02.11.2017  09:46:00 eklendi.

 Edremit Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından ilçe genelinde birçok noktada ağaçlandırma çalışmaları aralıksız devam ediyor. Edremit Belediye Başkan Vekili Atıf Çiçekli’nin talimatlarıyla ilçede başlatılan birçok çalışmada sona yaklaşılırken, bazı çalışmalar ise kararlılıkla devam ediyor.

 

Yeni TOKİ konutlarına giden yolda ağaçlandırma çalışması yapılırken, ilçenin birçok noktasında ise aynı çalışmalar yapılıyor. 100’den fazla ağacın dikildiği Yeni TOKİ yolundaki çalışmada, ilk etapta refüjlere bahçe toprağı serildi. Açılan çukurlara ağaçların daha sağlıklı bir şekilde büyümesi ve toprağın kalitesinin artırılması için gübre döküldü. Bu işlemden sonra saksı içinde bekletilen ağaçların dikim işlemi gerçekleştirildi.

 

Görünümün daha estetik ve simetrik olması için refüj genişliği metrelerle hesaplanırken, dikilen ağaçlara ise can suyu verildi. Ağaç dikiminin tamamlanmasının ardından refüje tekrar gübreleme çalışması yapıldı. Dikilen ağaçlarla birlikte yaklaşık 2 binin üzerinde çeşitli bitki ile birlikte çimlendirme işlemi de gerçekleştirilecek.
 
 
 

 


Edremit |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler