son dakika haberleri

TEKSEM Engelsiz Sanatçılar Merkezi 21 Nisan’da Van'da

TEKSEM Engelsiz Sanatçılar Merkezi, Türkiye’deki Engellilerin imajını pozitif yönde değiştirmek için tiyatro oyunları sergileyen ekip 121 engelli kız öğrenciye burs vermektedir.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
TEKSEM Engelsiz Sanatçılar Merkezi 21 Nisan’da Van'da
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 19.04.2016  17:15:00 eklendi.

TEKSEM Engelsiz Sanatçılar Merkezi 2002 yılında engelli bir sanat yönetmeni (Gamze ELİBOL) tarafından kurulmuş her sene farklı projeler yürütülmüştür. 14 yıldır çeşitli sanat aktiviteleri gerçekleştiren ekip özellikle ilk defa tiyatro ve pandomim izleyecek çocuklar için Van iline gelmeye hazırlanıyor.


Sanat yönetmenliğini ve yazarlığını kendisi yapan Gamze ELİBOL engelli bir sanatçı olmaktan mutluluk duyduğunu ve engelli insanlara yol göstermenin onun misyonu olduğunu belirtmektedir. Kendi tiyatrosunu kurup engelli engelsiz tiyatro oyuncularıyla birlikte müzikal komedi oyunlar sergilemek için ‘Sanatın engel tanımadığını’ göstermek istiyoruz demiştir. TEKSEM Engelsiz Sanatçılar Merkezi 21 Nisan’da Van çocuklarına özel pandomim ve dans gösterisi sahneleyecektir.


Gösteride sahneyi Gamze ELİBOL, Mustafa ERDEM, Cansu Ahu BANCIOĞLU, Turgut YAVUZ, Duygu AYDIN, Uğur ELİBOL ve Canan YILDIZ paylaşmakta.

 


 

Amaç çocukların hayatına dokunmak ve sanat yolunda kendilerine ışık tutmaktır. Bu amaç doğrultusunda Van’da yapılacak olan gösterinin organizasyonunu yapan Ecz. Esin AKARSU ORUNÇ ise; engellilerin aslında her alanda başarılı olduğunu ve bunun sanatsal faaliyetlerle desteklenmesinin başarıya güç katması açısından önemli olduğunu dile getirerek TEKSEM Engelsiz Sanatçılar Merkezi’ne ayrıca çalışmanın Van’da yapılmasında destek sunan Van Ticaret ve Sanayi Odası’na, 38.Bölge Van Eczacı Odası’na , Toyota’ya, E-bebeğe, DoubleTree BY hilton’a, Avva ve Gethit’e, Özsüt Van’a anlamlı katkılarından dolayı teşekkür etti.


Van |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler