son dakika haberleri

Takva; Müdürlük, önemli bir avantaj sağlayacak

VANTSO Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Takva; Müdürlük, önemli bir avantaj sağlayacak

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Takva; Müdürlük, önemli bir avantaj sağlayacak
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 19.04.2019  12:30:00 eklendi.

  Veteriner Sınır Kontrol Noktası Müdürlüğünün Van’da kurulmasına ilişkin karar 17 Nisan 2019 tarihli resmi gazetede yayımlandı. Van Ticaret ve Sanayi Odası (VANTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Takva, Veteriner Sınır Kontrol Noktası Müdürlüğünün, hayvancılık potansiyeli bakımından şehrimize, önemli bir avantaj sağlayacağını ifade etti.Takva, ülkemize giriş ve çıkışı olacak canlı hayvan, hayvansal ürünler ile ilgili bütün iş ve işlemlerin artık Van Veteriner Sınır Noktası Müdürlüğünde yapılacağını, bu sektörde faaliyet gösteren vatandaşlarımızın başka bir sınır kapısına gitmek zorunda kalmayacaklarını söyledi. Takva, Kapıköy’de kurulacak Veteriner Sınır Kontrol Müdürlüğü'nün, aynı zamanda görev ve sorumluluğu gereği hayvansal ürünlerin kalite ve sağlık yönünden kontrollerini yaparak, insan sağlığını da koruyacağını da belirtti. 


 


“KAPIKÖY 24 SAAT HİZMET VERECEK DURUMA GETİRİLMELİ”


Takva, bu kararın ilimizle birlikte bölgenin ithalat ve ihracat faaliyetlerini geliştireceğini vurgulayarak, ivedi olarak Van Kapıköy Gümrük Kapısının 24 saat hizmet verecek şekilde altyapısının oluşturulması ve tam donanımlı ihtisas gümrüğü olması yönünde adımların atılması gerektiğini ifade etti.  


Van Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Necdet Takva, Van Veteriner Sınır Kontrol Noktası Müdürlüğü kararının ülkemize ve ilimize hayırlı olmasını dileyerek, “Başta Tarım ve Orman Bakanımız Dr. Bekir Pakdemirli olmak üzere, Bakan Yardımcımıza, Van Milletvekillerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dedi. 


 


En Çok Okunanlar |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler