son dakika haberleri

Aykut Kocaman: 'Olmayan şeylerin olmuş gibi gösterilmesi ayıptır'

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, 4-1 kazandıkları Antalyaspor karşılaşmasının ardından açıklamalarda bulundu. Kocaman, olaylı derbi hakkında, konuştu.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Aykut Kocaman: 'Olmayan şeylerin olmuş gibi gösterilmesi ayıptır'
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 24.04.2018  09:02:00 eklendi.

Derbi sonrasında olmayan şeylerin olmuş gibi gösterilmesinin ayıp olduğunu söylediğini tekrarlayan Aykut Kocaman, “Maçın iptali ya da maç hakkındaki verilecek karar sanki Şenol hocanın kafasındaki dikişler ve sonrasında sürülen batikon üzerinden yürüyor. Her şey bunun üzerinden yürüyor. Ben hocayı ilk gördüğüm anda korumak ve yardım için o tarafa koştum. Hasan Çetinkaya’yla beraber gittik. Herhangi bir şey var mı diye sordum ve bir şey olmadığı söylenince rahatladım. Sonra seyircilere tepki göstermeye başladık. O ara Oğuzhan’ı biraz öfkeli gördüm. Kendisine ‘Otursana yerine, boşu boşuna ceza alacaksın’ dedim. Mustafa Pektemek’e de aynısını söyledim. Arkasından Şenol hocanın önümden gittiğini gördüm ve göğsüne su geldiğini gördüm. Tribünlere ‘Ne yapıyorsunuz’ dedim. Sonra da Tolga’nın çıktığını gördüm. ‘Oğlum biraz sakin olun’ dedim. Sonrasında çekilip kenara gittim. Bu benim gördüğüm şekildi. Sonrasında maçın iptal edildiği söylendi. Gördüğüm kadarıyla hocanın başından dolayı iptal oldu. Tırnak içinde söylüyorum, ‘Fenerbahçe vahşeti’ üzerinden yürüyor son yıllarda bu işler. Ama böyle bir şey yok. Şenol hocaya edilen küfürleri şiddetle kınıyorum, atılan cisimleri kınıyorum ama olmayan şeyleri olmuş gibi gösterenleri de kınıyorum. Allah sağlık versin hocaya. Hoca odaya giderken sağlıklı şekilde gidiyor, oradan sedyeyle ve ambulansla çıkıyor. Kafasına gelen cisim para gibi görünüyor. Ama kan yok kardeşim. Bu bölgeye pens atılıyorsa, bu kanar. Bence sağlıksız bir durum bu. Hoca bilincini kaybettiyse eğer, içeride bir şey yapıldı. Bu Fenerbahçe’ye mal edilmemeli. Desinler ki 'Aykut sen yanılıyorsun kardeşim', futbolu da bırakmaya hazırım” açıklamasını yaptı.

 

“Kimse kimseyi kandırmasın” 

Oyunun tatil edildiğini sonradan duyduklarını ifade eden Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, “Hakemle temas etmeye çalışıyorduk. Çıkan görüntülerde Gökhan Gönül’ün de ‘Aman içeriye gidelim ceza alırız’ dediği görülüyor. Ortada bir hata var ve düzeltilmesi gerekiyor. Beşiktaş için de, Fenerbahçe için de, Şenol Güneş gibi son dönemde büyük başarıları olan birisi için de bu olayın düzeltilmesi gerekiyor. Kimse kimseyi kandırmasın. Bu kulüp bu kadar medya manipülasyonlarıyla oynanacak bir kulüp değil. Tarih boyunca da olmadı. Herkes ayağını denk alsın, olmayan bir şeyle Fenerbahçe’yi kimse suçlamasın. Saha içindeki olaylardan dolayı şahsım adına herkesten özür diliyorum. Ama olmayan şeyleri de olmuş gibi göstermeye çalışmasınlar” dedi. 

 

Basın mensuplarının soruları üzerine sözlerini sürdüren Kocaman, “Burada 2 muhabirsiniz ve emekçi insanlarsınız. Bu sözlerim sizlere değil. Sezon başında futbola bakışımın futbol yorumcularından farklı olduğunu söyledim. Benden farklı düşünenlere saygı duyuyorum. Onlarla her türlü tartışmaya hazırım ve anlatabildiğim kadarını da anlatmaya hazırım. Bazı isimler var ki kurumunuzda, o zirzoplar hayatımda hiçbir zaman olmayacak. Herkese çirkeflik yapmaya çalışan bu insanlar hiçbir zaman hayatıma giremeyecek. Zaten yakında futbolu da bırakacağım. Evden işe işten eve gitmeye çalışıyorum. Futbol dünyasını kirleten zihinler bu zihinler” diyerek antrenörlüğü bırakacağının sinyallerini verdi.

 

“Beşiktaş hükmen mağlup olmalı ama hakkaniyetli davranılmalı” 

Bu ortamda çalışmanın kimseye mutluluk vermeyeceğini söyleyen Kocaman, “Bu berbat ortamda çalışmak kimseye mutluluk vermez. Zaten köklü bir karar alacağım yakında. Beşiktaş’ın soyunma odasına hakemden önce gittiği için hükmen mağlup olması gerekiyor. Ama hakkaniyetli olmak gerek ve maçın devam etmesi gerekiyor. Çünkü sözlerimin başında da söyledim, arsızlık yapmak istemiyorum ve Türkiye Kupası finalistinin sahadan çıkması gerektiğini düşünüyorum” dedi. 

 

Şenol Güneş’le arasında maçtan sonra bir diyalog geçmediğini söyleyen Kocaman, “Şenol hoca, hukukumuz olan bir insan. Direkt yanına gittim olay olunca. Hoca içeri gitmişti ve sonrasında sedye ve ambulansla çıktı. Ben soyunma odasında ne olduğunu bilmiyorum. Bunun açıklanması gerekiyor. Hocaya su atılıyor ve yere düşüyor. Sonrasında soyunma odasına gidiyor ve ardından sedyeyle çıkıyor. Hakem sanki olayı Şenol Güneş’in yere düşmesine bağlıyor. Beşiktaş soyunma odasında hocanın kafasına 5 pens atılması servis edildi. Bu kamuoyu oluşturmak için yapılan bir şeydi. Güçlülerin medya kontrolü çok yüksek. Bu hemen medyaya sunuldu ve insanların direkt olarak yargıda bulunmasına yol açıldı” diyerek sözlerini sürdürdü.

 

“Bizim için hükmen yenilgi çıkma ihtimali yok” 

Fenerbahçe için hükmen mağlubiyet verilme ihtimalinin olmadığını söyleyen Aykut Kocaman, “TFF doğru kararı verip hakkaniyeti sağlamak zorunda. Bu sonucun çıkmasıyla ilgili hiçbir neden yok. Ben gördüğümü ve olanları anlatıyorum” dedi. 

 

Yeniden Antalyaspor maçıyla ilgili konuşan Kocaman, “Ne yaparsak yapalım maçların bazı bölümlerinde zaman zaman kontrol etkinliği olacaktır. Böyle olunca takımda bir kaygı başlıyor ve biraz toptan kaçma hali başlıyor. Atakları da son pas üzerine kurulu ataklar üzerine getiriyoruz. 2-0’a geldikten sonra oyunun kontrolünü ele alma konusunda ne yaparsak yapalım kontrolü sağlayamıyoruz. Bu anlamda kaygıyı üzerimizden atamıyoruz” açıklamasını yaptı. 


Son olarak yaşanan olayların net şekilde ortada olduğunu sözlerine ekleyen tecrübeli çalıştırıcı, “Yaşanan olaylar net şekilde ortada. Baskın basanındır deyiminin biraz arkası gibi oldu davranış biçimleri. Maçın iptalini gerektirecek hiçbir şey yok ortada. Türkiye’yi biraz biliyorsak iptali gerektirecek hiçbir şey yoktu ortada” diyerek sözlerini tamamladı. 


Spor |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler