son dakika haberleri

Bakan Faruk Özlü CHP’ye yüklendi

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü CHP’ye yüklendi

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Bakan Faruk Özlü CHP’ye yüklendi
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 15.10.2017  16:00:00 eklendi.

 AK Parti Düzce merkez ilçe kongresi Düzce Belediyesi Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Geniş katılımla gerçekleştirilen kongrede konuşan Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü yatırımlardan bahsetti ana muhalefet partisi CHP’ye yüklendi. 

 

Bakan Özlü ana muhalefet partisine miyop benzetmesi yaptığını konuşmasında şunları aktardı; “Türkiye’nin, sadece bölgesinde değil, dünyada göz dolduran, dosta güven, düşmana korku veren bir ülke olması için çalışıyoruz. 16 sene boyunca ne söylemişsek, neyin sözünü vermişsek, aynı çizgimizde devam ediyoruz. Sadece bugünü düşünerek değil, uzakları görerek politika üretmeye devam ediyoruz. Ama ne yazık ki, Türkiye’nin uzağı göremeyen, miyop bir ana muhalefeti var. Sadece miyop olsalar iyi, bunlar yakını da göremiyorlar. Eleştirmeyi muhalefet sanıyorlar. Hadi yapın, proje getirin dediğimizde, söyleyecek söz bulamıyorlar. Hep başkalarının ağzından konuşup, başkalarının gözlüğünden bakıyorlar.
 

Bizi yıpratmak için, olmadık senaryolar yazıyorlar. Fakat asıl zararı ülkemize ve milletimize veriyorlar. Biz, işimize bakmaya ekmeğimizi büyütmeye devam edeceğiz.”


“Bulunduğumuz geniş coğrafyada, hiçbir güç, bize rağmen oyun kuramaz”


Bakan Faruk Özlü ülkenin tarihi bir dönemeçten geçtiğini işaret ederek “Bu kritik coğrafyadaki kadim varlığımız tehdit edilmeye, her yandan kuşatma altına alınmaya çalışılıyor. İstiyorlar ki; Türkiye, üretmeyen, ortaya iddia koymayan, kabuğuna çekilen bir ülke olsun. 15 Temmuz hain darbe girişimi, bunun en somut örneğiydi. Beceremediler ama vazgeçmediler. Şimdi kendi ayıpları ile yüzleşmek yerine, üste çıkıp uydurdukları sanal krizlerle Türkiye’yi sıkıştırmaya, ötekileştirmeye çalışıyorlar. Ama buna fırsat vermeyeceğiz.

 

Askerlerimiz ve emniyet güçlerimiz, yurt içinde ve yurt dışında, Türkiye düşmanlarıyla aynı anda mücadele ediyorlar. Kalplerimiz ve dualarımız, her an onlarla beraberdir. Biz tüm dünyaya şunu söylüyoruz: Bulunduğumuz geniş coğrafyada, hiçbir güç, bize rağmen oyun kuramaz. Milli güvenliğimiz için, gerektiğinde sınırları aşarız. Bizler, büyük ve güçlü Türkiye hedefine doğru koşmaya devam edeceğiz. Bu koşuda, en büyük dayanak noktamız milletimiz olacak” ifadelerinde bulundu.


“Ana muhalefet lideri İdlib teskeresinde Dünyanın en hızlı çarkı. Büyük bir rekor”


AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, ana muhalefet partisine yüklenerek “Keşke bizi daha çok zorlasalardı. Keşke daha güçlü fikirler ve argümanlarla devlet ve memleket meselelerinde bir fikri olsaydı. Ama düşünebiliyor musunuz? Meclisten teskere geçti muhalefet partisi lideri neyse hususi olarak bir rekora imza attı. Önce ‘İdlib’e asker gönderilmesini destekliyoruz’ dedi. Saat; 14:08, Saat; 14:17’de yani 9 dakika sonra ‘Eğer İdlib’te bir asker hayatını kaybederse bunun sorumlusu Recep Tayyip Erdoğan’dır’ dedi. Dünyanın en hızlı çarkı. Büyük bir rekor. Şimdi nasıl güveneceksiniz? Nasıl beni temsil eder diyeceksiniz? Nasıl arkasında durur lafının diyeceksiniz? Biz geceden gündüze değişimleri çok gördük. Bir gün öyle bir gün böyleleri çok gördük ama 9 dakika gerçekten büyük bir rekor. O yüzden siyasetin de hakikaten Türkiye’de ki bütün meselelerin de en güvenli limanı şu anda AK Parti’dir ve AK Parti güveni ile birlikte ülkemize 2023’e hem 2053’e hem 2071’e taşıyacak olan bir iddianın da sahibidir” şeklinde konuştu.

 

Konuşmaların ardından seçimlere geçildi. Mevcut Başkan Hakan Kuşçuoğlu yeniden merkez ilçe başkanı seçildi.  


Siyaset |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler