son dakika haberleri

Şehit Kemal Zeren'in naaşı helallik için evine getirildi

Van Şehidi Onbaşı Kemal Zeren'in naaşı helallik almak için evine getirildi

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Şehit Kemal Zeren'in naaşı helallik için evine getirildi
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 23.10.2017  16:35:00 eklendi.

  Van’ın Başkale ilçesinde çatışmada şehit olan Onbaşı Kemal Zeren'in naaşı son kez helallik alınması için evine getirildi. Şehidin acılı babası , Mehmet Zeren, "Koşarak askere gitti. 'bu vatanın banan ihtiyacı var ben gidiyorum' dedi " diye konuştu. Şehit Kemal Zeren'in kardeşini özel okula yazdırdığı ve taksitlerini ödediği öğrenildi. Öte yandan acılı anne Esma Zeren, oğlunun tabutu üzerine askeri üniformasını örttü.

 

Van'ın Başkale ilçesinde PKK ile girilen çatışmada şehit olan Onbaşı Kemal Zeren'in naaşı bugün son kez helallik alınmak için Beykoz'daki baba ocağına getirildi. Şehidin sevenleri ve yakınları evin avlusunu doldururken, taziyeleri şehidin babası Mehmet Zeren ve annesi Esma Zeren kabul etti.
 

“Vatan sağ olsun”diyen Şehidin acılı babası Mehmet Zeren, ”Nisan 19'unda teslim oldu. 2,5 aydır asker. Koşarak gitti bir tanemizi taksiye almadı. 'ben gidiyorum hakkınızı helal edin' dedi. Alacağı parayı hesapladıysa haram zehir zıkkım olsun. 'Bu vatanın banan ihtiyacı var ben gidiyorum' dedi. ' Ne yapacağım burada' dedi. İşini bıraktı gitti. Koluna sarıldılar yüzüne sarıldılar. Gitme oğlum dediler ' Ben buranın insanı değilim' demiş. Şehadetine gitmiş adam. Aldığı parayı falan bilmiyor. Kardeşini okutuyordu. Ben kardeşimi okutacağım özel okula vereceğim dedi. İki faturasını ödedi üçüncüyü ödeyemedi yavrum. Daha Telefon taksitini ödeyemeden gitti. Bu kadar kısa ömrümü olur. Ne diyeyim vatan sağ olsun. Dik duracağız” dedi.Öte yandan helallik alınması sırasında gözyaşları sel oldu. Anne Esma Zeren'i bir kadın komutan teselli etmeye çalıştı. Anne Zeren, oğlunun tabutuna sarılarak, şehidin askeri üniformasını örttü. Daha sonra şehidin naaşı törenin yapılacağı Pendik'teki 15 Temmuz Şehitler Camii'ne götürüldü.


Başkale |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler