son dakika haberleri

Saray'da cinsel istismar ve çocuk tecavüzlerine tepki

Saray Belediyesi çalışanları artan cinsel istismar ve tecavüz olaylarını ve bu tür olaylara toplumun sessiz kalmalarını basın açıklamasıyla kınadılar.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Saray'da cinsel istismar ve çocuk tecavüzlerine tepki
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 02.09.2016  09:31:00 eklendi.

 Saray da  10  yaşındaki  bir  kız  çocuğunun  2  genç  tarafından   cinsel  istismara  maruz  bırakıldığı    söylemleri  üzerine  girişimlerde bulunan   Van  Saray Belediyesi   Kadın  ve  Aile Politikaları  müdürlüğü  tarafından  yürütülen  çalışmalar  kapsamında     günlük  hayatta  sıkça  duyulan  ve rastlanan   Kadın   ve  çocuk  tecavüzleri  ve  cinsel  istismarları,   Saray Belediyesi  kadın çalışanları  yaptıkları    basın açıklamasıyla kınadılar.

 

Cinsel istismar  ve  tecavüzlerin  önüne   geçme  çalışmaları  yürüten  Saray Belediyesi  Kadın ve Aile Müdürlüğü  ile  Kadın ve Erkek  komisyonu    çalışanları  adına basın metnini  okuyan  Belediye  meclis  üyesi  Kaniye  Şeker; Çocuk  istismarı  ve  tecavüz  olaylarına  karşı  topyekün  bir  mücadele  başlattıklarını  belirterek   Türkiye de  son yıllarda   gittikçe artan  istismar ve tecavüz  olaylarının  2016  yılında  artmasına  rağmen  faillere yönelik  herhangi bir  çözüm ve  yaptırımın  yapılmadığını  söyledi.
 

Şeker;  Toplum  olarak  özellikle  çocuk  istismarı   ve  kadın  tecavüzlerine    sessiz  kalınmakta  faillerin   ellerini  kollarını  sallayarak    hareket  edilmesine  izin verilmektedir.  dedi.  Bizler  kadın  kurulu olarak    kadına  karşı  şiddetin  bir  insanlık  suçu olduğunu  şiddetin  asla  kadının  kaderi olmadığını,  Kadınlar  arasında     bilinçlendirme,    örgütlendirme,   ve aralarındaki  paylaşım  derinleşmesine  yönelik  her  türlü  şiddet ve ayrımcı  politikalarla  sonuna kadar  mücadele  edeceğimizi   ifade  ediyoruz''  şeklinde  konuştu.

 

Yapılan basın açıklamasının  ardından  kadınlar  Ellerinde  ''cinsel istismar  ve kadın tecavüzlerine hayır''  ''Tecavüze hayır'' '' Gerçek  çözümler istiyoruz''   yazılı  dövüzleri  açarak  5  dakikalık  oturma  eyleminin ardından dağıldılar.


Saray |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler