son dakika haberleri

TÜP BEBEK TEDAVİSİNDE KAHVE ÇAY VE SİGARA TÜKETİMİ NASIL OLMALIDIR?

Tüp bebek tedavisinde öncelikle sağlıklı beslenmenin ne kadar önemli olduğu hakkında Ankara tüp bebek merkezleri olarak bilgilendirme yapıyoruz.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
TÜP BEBEK TEDAVİSİNDE KAHVE ÇAY VE SİGARA  TÜKETİMİ NASIL OLMALIDIR?
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 13.11.2019  08:07:00 eklendi.

Tüp bebek tedavisinde öncelikle sağlıklı beslenmenin ne kadar önemli olduğu hakkında Ankara tüp bebek merkezleri olarak bilgilendirme yapıyoruz. Tüp bebek aşamalarından birisi olan embriyo transferi sonrasında anne adaylarımızın yemesi ve yememesi gereken birçok besin maddesi olduğunu anlatıyoruz. Prof. Dr. Sevtap Hamdemir Kılıç tüp bebek tedavisi süresince dikkat edilmesi gereken kurallara uyulduğunda gebelik elde etme şansımızın daha yüksek olduğunu söylemektedir. Özellikle kahve ve çay konusu Türk insanlarının en fazla tükettiği içecekler arasında en başlarda gelmektedir. Tüp bebek tedavi süresince içerisinde bulunan kafein nedeni ile tüketilmesi istenmeyen içeceklerdir.

 

TÜP BEBEK TEDAVİSİNDE KAHVE VE ÇAY NE KADAR TÜKETİLMELİDİR?

Çay ve kahve gibi içecekler kafein yönünden zengin içeceklerdir. Kafein tüp bebek tedavisinde başarı oranını azaltıp aynı zamanda da hamile kalma şansını düşürdüğü için Ankara tüp bebek merkezi ve diğer tüp bebek merkezleri olarak tüp bebek tedavisi süresince uzak durmalarını tavsiye ediyoruz.

Prof. Dr. Sevtap Hamdemir Kılıç hamlelik süresine giren anne adayımızın tamamen çay ve kahveden uzak kalmasını gerek yoktur, fakat aşırı olmayacak şekilde gün içerisinde en az düzeye indirip çayı açık ve limonlu kahveyi ise sütle beraber iki fincandan fazla içmemesi gerektiğini söylemektedir. Tüp bebek tedavisinde pek tavsiye edilmemektedir. Yapılan araştırmalar sonucunda tüp bebek tedavisinde kahve tüketimi fazla olan anne adaylarının düşük yapma olasılığını yüksek ve canlı doğum yapma sayısının çok düşük olduğu açıklanmıştır.

Tüp bebek uzmanı Prof. Dr. Sevtap Hamdemir: https://sevtaphamdemir.com/ankara-tup-bebek/

TÜP BEBEK TEDAVİSİNDE SİGARA TÜKETİMİ NASIL OLMALIDIR?

Tüp bebek tedavisinin de sigara kullanan anne ve baba adaylarında olumsuz etkiler yaratmaktadır. Yumurta sayısını azaltıp sperm sayısını kalitesini düşürdüğü tespit edilmiştir.Tüp bebek tedavisinde yumurta sayısını normale getirmek ve spermlerin hızlarını kalitesini artırmaya yönelik hormon tedavisi yapıyoruz. Tüp bebek tedavisinde sigara kullanan anne ve baba adayının tedavileri sonlandırılabilir. Dr Sevtap Hamdemir Kılıç sigara kullanımı döllenme esnasında ise başarıyı % 50 azalttığını aynı zamanda da tüp bebek tedavisinde olumsuz sonuçlar elde ettiğini ve tüp bebek tedavisi öncesinde anne ve baba adaylarının sigarayı bırakıp tedaviye başlamaları daha olumlu sonuçlar elde edeceğimizi söylemektedir.

Son olarak her şeyin çoğu zarar olduğunu unutmayıp sağlıklı bir gebelik elde etmek başarılı bir tüp bebek tedavisi için doktorumuz Sevtap Hamdemir Kılıç ın tavsiye ettiği dozlarda tüketmeniz dileğiyle..

 

 


Sağlık |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler